950fe638-7273-4d59-8f68-612a35415b07CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut Alanya esnafının zor günler geçirdiğine dikkat çekti.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut haftalık yapılan yönetim kurulu toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
Takavut ilk olarak Alanya’nın ekonomik sorunlarından bahsetmek istediğini belirtti. “Esnafı dolaşıyorum, geziyorum, sohbet ediyorum” diyen Takavut, “Vatandaşlar şu anda banka kıskacına girmiş vaziyetteler. Hatta küçük esnaf demeyeceğim, orta ölçekli esnaflarda banka kıskacına girmiş durumdalar. Buradan yetkililere seslenmek istiyorum; Esnaflarımızın bu durumda esnaflıklarını sürdürebilmeleri mümkün değil. Özellikle dövizin yani Dolar ve Euro’nun çok aşırı bir şekilde yukarılara tırmanması kiralarını döviz olarak ödeyen esnaflarımızı çok güç durumda bırakmıştır. Buradan hem mülk sahiplerine de seslenmek istiyorum biraz esnaflarımızın yanında olalım. Eğer bu arkadaşlarımız işlerini sürdüreceklerse bunlara bir nebze katkımız olsun. Esnaf arkadaşlarımı da buradan uyarıyorum. Döviz ile borçlanma yapmayınız, dövizle kiralama yapmayınız, TL ile kiralama yaparsanız önünüzü daha rahat görebilirsiniz ama yarın sabah kalktığınız zaman Dolar’ın 4 Lira üzerinde Euro’nun 5 Lira üzerinde olacağını düşünmemiz gerekir. 2018 yılının şu an ne olacağını da bilemiyoruz. Burası bir turizm kenti olduğu için. Umarım önümüzdeki yıl daha iyi bir sezon geçiririz turizm anlamında ve bu yaralarımızı sararız” dedi.