DSC_0018Geçtiğimiz hafta başlayan CHP Alanya ilçe delege seçimlerinde sona gelindi. CHP’nin mevcut İlçe Başkanı Şengül Yeşildal ile ilçe başkanlığına aday olması beklenen Ali Takavüt sandıkta kapıştılar. Ali Takavüt’un Mavi listesi Şengül Yeşildal’ın Pembe listesine ezici bir üstünlük sağladı.
MAHMUTLAR HEYECAN YATATTI
Delege seçimlerinden birkaç gün önce Mahmutlar’daki CHP’liler seçimleri heyecanla bekledi. Yerel ve genel seçimlerde bile bu kadar heyecanlı bekleyiş görmeyen CHP’liler delege seçiminde heyecan yarattılar. Mahmutlar’da 112 CHP’li üyenin oy kullandığı delege seçiminde Ali Takavüt’un Mavi listesi 87, Şengül Yeşildal’ın Pembe listesi 25 oy aldı. Seçim sonuçlarının açıklanmasından sonra tebrikleri kabul eden Mavi listenin sahibi Ali Takavüt bir konuşma gerçekleştirdi. Takavüt, “Bu seçimin kaybedeni yoktur, kazanan CHP olmuştur. Güzel bir günde güzel bir seçim havası yaşattınız. Heyecanlı saatler yaşanmasına karşı hiçbir olumsuzluk yaşanmadı. Demokratik bir biçimde delege seçimi sonuçlandı. Mahmutlar’lı tüm CHP’lilere teşekkür ederim” dedi
DEMİRTAŞ’TA VE KARGICAK’TA MAVİ LİSTE ÖNDE
Geçtiğimiz hafta aynı gün Demirtaş ve Kargıcak’ta da delege seçimleri yapıldı. Demirtaş’ta Mavi liste 30 oy alırken, Pembe liste 1 oy aldı. Kargıcak’ta 9 oy Mavi listeye 1 oy Pembe listeye çıktı. Kestel Mahallesi’nde yapılan delege seçimlerinde tek liste ile sandığa gidildi. 9 isim direk olarak delege seçildi.
ALANYA’DA TAKAVVUT RÜZGARI
Yapılan delege seçimlerinde Ali Takavüt rüzgarı esti. Kadıpaşa Mahallesi Mavi 20 – Pembe 10, Kızlar Pınarı Mahallesi Mavi 33 – Pembe 17, Bektaş Mahallesi Mavi 3 – Pembe 0 Büyükhasbahçe Mahallesi Mavi 6 – Pembe 1, Tophane Mahallesi Mavi 2 – Pembe 0, Dinek Mahallesi  Mavi 1 – Pembe 2,  Sugözü Mahallesi Mavi 8 – Pembe 1, Küçükhasbahçe Mahallesi Mavi 8 – Pembe 0, Oba Mahallesi Mavi 40 – Pembe 5, Cikcilli Mahallesi Mavi 21 –  Pembe 19, Tosmur Mahallesi, Mavi 9 – Pembe 10.