17499168_1496669450365147_3597304684971649457_n16 Nisan’da yapılacak olan Anayasa Değişikliği referandumuyla ilgili çalışmalarını sürdüren CHP İlçe Başkanı Ali Takavüt, “Bu iş memleket meselesi. referandumda Hayır demeliyiz” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Ali Takavüt ve ekibi, Yeni Anayasa referandumu öncesinde çalışmalarını hızlandırıyor. Her gün Alanya’nın bir mahallesi, cadde ve sokağında seçmenlerle buluşup, Yeni Anayasa’nın içeriği hakkında bilgiler veren Takavüt, 16 Nisan’da seçmenlerin ‘Neden Evet’ dememeleri konusunda endişelerini de vatandaşlarla paylaşıyor. Referandum çalışmalarında kendilerine gösterilen ilgiden dolayı memnun kalan Takavüt, “2002’den buyana AK Partiye oy veren seçmenlerin bile bize karşı tavrını olumlu buluyorum. AK Parti seçmeni bile, 16 Nisan’daki referandumun bir partinin meselesi olmadığını, bu işin memleket meselesi olduğunun farkında” dedi.
TAKAVUT “ÇOK AKPARTİLİ ‘HAYIR’ DİYECEK
Takavüt,“Ben sahada görüyorum ve AK Partili seçmenler bile sandıkta ‘Hayır’ oyu verecek. Bunu açıkça söyleyemiyorlar ama kalplerindeki tercihi bize iletiyorlar. AK Partililer bile 16 Nisan’da ‘Hayır’ diyecek, Türkiye’nin tek adama teslim etmeyecekler” dedi.
NİÇİN HAYIR DEMELİYİZ
16 Nisan’da yapılacak Anayasa Referandumu’nda neden ‘Hayır’ denilmesini kendi pencerelerinden anlatan Takavüt, “Ülkenin yıkıma, halkın uçuruma daha fazla sürüklenmesini önlemek için, ‘Hayır’ demeliyiz. Çocuklarımızın savaşlarda kırılmasını engellemek için ‘Hayır’ demeliyiz. Türkiye’nin; Libya, Irak ve Suriye’de yaşanan türden katliamlara sahne olmasını önlemek için ‘Hayır’ demeliyiz. Ülkenin bir tek kişi tarafından Olağanüstü Hal, sıkıyönetim ve savaş hali yasalarıyla yönetilmesinin önüne geçmek için ‘Hayır’ demeliyiz. Nasıl düşüneceğimize, neye inanıp inanmayacağımıza, yaşam tarzımızın nasıl olacağına, olağanüstü yetkilerle donatılmış bir tek adamın karar vermemesi için ‘Hayır’ demeliyiz” açıklaması yaptı.