Kargıcak’ta atıl vaziyette bekleyen Belediye Hizmet binası yıkılarak, ‘Mahmutlar Kültür Merkezi’ yapılıyor. Kültür Merkezi’nin içerisinde, yazlık ve kışlık Düğün Salonu, Nikah Salonu, Tiyatro ve Konferans Salonu, Sinema ve Kütüphane olması bekleniyor.
Mahmutlar Post Gazetesi olarak geçtiğimiz hafta Manşet’ten yayınladığımız “Haykırıyoruz Kültür Merkezi Şart” haberimizin hemen ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  Belediye Meclis Üyesi Garip Kodal, Muhtar Ahmet Top ve Fen işleri Müdürü Yusuf Akın bir araya gelerek, ‘İçerisinde Tiyatro Salonu, yazlık kışlık Düğün Salonu, Nikâh Salonu, Sinema ve Kütüphane bulunan çok amaçlı Kültür Merkezi yapmaya karar verildi.
MAHKOD DOSYA SUNMUŞTU
Mahmutlar’ın çiçeği burnundaki Derneği MAHKOD geçtiğimiz haftalarda Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyareti sırasında sunduğu Dosyada, en önemli maddenin Kültür Merkezi ihtiyacı olduğu basına yansıdı. Duyarlı Başkan Adem Murat Yücel, görüşmenin üstünden 10 gün gibi kısa bir süre geçmesine rağmen Kültür Merkezi ile ilgili toplantıyı Mahmutlar’da gerçekleştirdi. Kargıcak’ta atıl vaziyette, 7 bin metre kare arsa üzerindeki yapıyı yıkarak adı, “Mahmutlar Kültür Merkezi’ olacak yapının projesi çizilmeye başlandı.
“YEREL SEÇİMDEN ÖNCE BİTECEK”
Mahmutlar Post Gazetesi olarak Genel Seçimler sonrası temelin atılacağı ve 4 ay gibi bir sürede hizmete açılacağı edindiğimiz bilgiler arasında yer alıyor. Duyumlara göre Başkan Adem Murat Yücel’in, Mahmutlar halkına Kültür Merkezi söz verdiği, fakat Mahmutlar’da uygun arazi bulunmadığı, Hazine arazilerinin de Belediye’ye tahsisinin yapılmadığı dedikodusu yayıldı. Başkan Yücel’in seçimler yaklaşırken, Mahmutlar halkına yeni müjdeleri de var. Yerel seçimden önce bütün ara yolların asfaltlanacağı, Şahin Caddesi çevresinde bulunan bir sokağa Mahmutlar’ın şehidi Hayri Anılgan isminin verileceği ve çocuk parklarının yapılacağı edinilen bilgiler arasında yer alıyor.
 

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız