ak-partide-gelenek-bozuldu-ikinci-aday-ciktiAK Parti ilçe başkanlığına aday olan Kestelli Sabri Tos Berberoğlu’nun yeniden aday olmayacağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sabri Tos, “Benim Adaylıktan çekilmem söz konusu değil. Adaylığım devam ediyor. Genel Merkez ve Sayın Bakanım Mevlüt Çavuşoğlu ne talimat verirse ona uyarız”dedi.
BERBEROĞLU’NDA METAL YORGUNLUKMU VAR
AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Önümüzdeki süreyi çok iyi değerlendirmeliyiz. Tüm bakanlarımızdan 180 günlük kısa vadeli bir eylem programı istedim. Bu yıl sonuna kadar il teşkilatlarımız, ilçe teşkilatlarımız, belde teşkilatlarımızın tamamını güncelleyeceğiz. Yeniden gözden geçireceğiz; çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Bunu aşmamız lazım. Onun için de çok daha dinamik ekiplerle inşallah 2019’a hazırlanmamız gerekiyor’ demişti. Bunun üzerine Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Berberoğlu yeniden aday olmayacağını duyurdu.
GENEL MERKEZ VE BAKAN ÇAVUŞOĞLU’NUN KARARI
Ak Parti den Alanya İlçe Başkan adaylığına ismini açıklayan Kestelli Sabri Tos,  “Berberoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim. Adaylığımı geri çekmem gibi bir şey söz konusu değil. Adaylığım devam ediyor. Ancak genel merkez ve sayın bakanım Mevlüt Çavuşoğlu ne talimat verirse ona uyarız” dedi.