Tosmur’da Muhtarlık seçimi kızıştı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Tosmur’da Muhtarlık seçimi kızıştı
Paylaş
Tarih : 24 Nisan 2017 - 10:34

tosmur_da_akp_mhp_yarisi_mi_h245946_85e824 Haziran’da yapılacak Tosmur Muhtarlığı seçimleri öncesi yarış kızıştı. Yakup Gündoğan ile Zafer Gürel’e AKP’nin, İsa Akar’a ise MHP’nin destek verdiği iddia ediliyor.

TOSMUR Mahallesi’nde 2014 Yerel Seçimleri’nde “muhtar” seçilen Feyzullah Akar’ın 2016’nın Haziran ayında aldığı bir cezadan dolayı muhtarlığı düşürülmüş, yerine ise Alanya Kaymakamlığı kararıyla vekaleten 1. aza görevlendirilmişti. Vefat veya görevden alma gibi durumlarda boşalan muhtarlıklar için yasa gereği, devam eden yılın Haziran ayının ilk Pazar günü seçim yapılması gerektiği için Tosmur Mahallesi’nin yeni seçilmiş muhtarını belirlemek amacıyla 4 Haziran Pazar günü Tosmur seçmeninin sandık başına gideceği öğrenildi. Öte yandan dün itibariyle muhtarlık için üç isim adaylığını ilan etti. Bir dönem Tosmur Meclis Üyesi olan Yakup Gündoğan, MHP İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyesi İsa Akar ile genç işadamı Zafer Gürel resmen aday olurken, AKP’nin Gündoğan ile Gürel’e, MHP’nin ise İsa Akar’a destek verme kararı aldığı iddia ediliyor

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar