Tuna; “Turist nimettir”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Tuna; “Turist nimettir”
Paylaş
Tarih : 06 Mart 2018 - 12:52

28058668_195616704524826_5159231439684786282_nALTSO Başkan Adayı Tuna, “Gelen turisti her zaman bir nimet olarak görmemiz gerekiyor. Gelmediği zaman yaşadığımız sıkıntıyı hep beraber gördük. Biz bu gelen misafirlerin kıymetini bilmemiz lazım” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) seçimleri öncesinde ALTSO Başkan Adayı Mustafa Tuna, seçim çalışmalarını sürdürerek değerlendirme toplantısını yaptı.

‘TURİZME BAĞLANDIK’

Turizm sezonuna ile ilgili açıklamalarda bulunan Tuna, “Son 3 yılda turizmdeki ve ekonomideki daralma bölgemizi derinden etkilemiştir. Geçen yıl birazcık toparlanma yılı olmuştur. Ama 2018’de bütün üyelerimiz kendilerini toplayacaklar. Öyle inanıyoruz. Gelen veriler de bu doğrultuda gözüküyor. Avrupa pazarında ortalama yüzde 30 artış var. Bu artışların üyelerimize ve Alanya’mıza iyi bir canlılık getireceğine inanıyorum. Bu arada tesislerimiz gelen misafire en iyi hizmeti verebilmek için tadilatlarını ve yenilenmesini hızla sürdürüyorlar. Esnaflarımız da aynı şekil hazırlıklarını sürdürüyor. Gelen turisti her zaman bir nimet olarak görmemiz gerekiyor. Gelmediği zaman yaşadığımız sıkıntıyı hep beraber gördük. Hepimiz turizme bağlanmışız. Biz bu gelen misafirlerin kıymetini bilmemiz lazım. Misafirlerimizi en iyi şekilde davranarak memnun ederek buraya bir gidip bin gelmelerini sağlayacak şekilde hizmetler sunmalıyız. Bizim göreve geldiğimiz zamanki projelerin içeresinde eğitim programız var. Kış aylarında sürekli üyelerimizle ve diğer meslek sahipleri ile görüşerek eğitimler vereceğiz. Bunun alt yapısını güçlendireceğiz” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar