Tuna’dan tarıma destek

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Tuna’dan tarıma destek
Paylaş
Tarih : 18 Eylül 2017 - 11:09

21740795_1658093184263757_7095076614818663167_oAlanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkan adayı Mustafa Tuna Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ı ziyaret etti.

‘Projelerimiz geleceğin Alanyası’nı kuruyor’ diyen Tuna, Alanya Turizm ve Tarım şehri. Turizme tüm desteği verirken tarıma da tüm desteği vereceğiz” dedi.

Tanıtım kitapçığında tarıma önemli bir yer ayırdığını söyleyen Tuna, “Bölge kalkınmasının temellerinden birisi de tarım. Gelişmiş ülkeler süreçleri boyunca tarıma önem vermişlerdir. Odamız tarafından ‘Önce Eğitim’ prensibiyle sektörün her kademesini kapsayan sertifikalı eğitimler gerçekleştirilecek. Eğitimde başarılı olanlar odamızın kontrolüyle işe yerleştirilecek. Toptancı hallerinde tarım ürünlerini kalite standartlarının üzerine getirerek onların daha etkin ve yüksek fiyata satılmasını sağlayacağız. Tüccar, komisyoncu, ihracatçı, manav ve pazarcılar arasında yaşanan krizlerde oda olarak arabulucu görevini üstleneceğiz. Diğer bölgelerde sebze-meyve ticareti yapan odalarla birlikte ticari istihbarat ağı kuracağız. Tahsilat sorunu, piyasa ve Pazar oluşumu konularında da oda tarafından destek sağlanacak. Yerli ürünleri, yerli üretim için sürdürülebilirlik ve rekabet gücünü artırmak amacıyla çağdaş tarımsal uygulamaları destekleyeceğiz. Ar-Ge projelerine geri ödemesiz doğrudan destekleme sağlanacak. Bölgemizin zengin tarım çeşitliliğini sanayileştirip bu kapsamda bölge kalkınması yaratacak ürünleri geliştirmek adına üniversitelerle birlikte çalışmalar yapılacaktır. Yine bu bağlamda yöresel ürünlerin raflara girmesi için ALTSO-Üniversite ortak işbirliği yapılarak bu ürünlerin dünya pazarlarına açılması için Alanya’da yeni kurulan a sınıfı gümrük müdürlüğü avantajlarından yararlanılacak” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

MAHKOD kuruluyor..
MAHKOD kuruluyor..

Yeter artık diyen Mahmutlar’lılar Dernek kurmaya karar verdi. Yedi kişiden oluşan kurucu üyeleri Dernekler masasına müracaatta bulundu. Mahmutlar’ın

Vah Karayolları vah
Vah Karayolları vah

Mahmutlar halkı Karayollarına isyan ediyor. D-400 Karayolu Belediye kavşağından Mahmutlar girişinde Karayollarının işgüzarlığıyla “öyle

Mahmutlar’da Golf sahası sevinci
Mahmutlar’da Golf sahası sevinci

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Rusya, Estonya ve Polonya’da toplam 22 golf sahası yapan Finlandiyalı Mimar LassiPekkaTilander’iALTSO’da ağırladı.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI