Türel bugün Alanya’da

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Türel bugün Alanya’da
Paylaş
Tarih : 10 Nisan 2017 - 8:54

ANTALYA BÜYÜKÞEHÝR BELEDÝYE BAÞKANI MENDERES TÜREL, TÜRKÝYE BÜYÜK MÝLLET MECLÝSÝ BAÞKANLIÐI’NA VERDÝÐÝ DÝLEKÇE ÝLE MÝLLETVEKÝLLÝÐÝNDEN, AK PARTÝ GENEL BAÞKANLIÐI’NA VERDÝÐÝ DÝLEKÇE ÝLE DE GENEL BAÞKAN YARDIMCILIÐI, MKYK VE MYK ÜYELÝKLERÝNDEN ÝSTÝFA ETTÝ (ÝHA/ANTALYA-ÝHA)

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 11 Nisan Salı günü/Bugün) Alanya’ya geliyor. Başkan Türel, sivil toplum örgütleri ve meslek odası başkanlarıyla bir araya gelerek ‘Evet’ çalışmasına destek verecek.

16 Nisan‘da yapılacak Anayasa Referandumu çalışmaları kapsamında Alanya’da sivil toplum örgütleri ve meslek odası başkanlarıyla bir araya gelerek ‘Evet’ çalışmasına destek vereceği bildirilen Türel, 11 Nisan Salı günü Alanya’da olacak.

16 Nisan’daki referandumda Türkiye’nin omzundaki yüklerden ve ayağındaki prangalardan kurtularak daha güçlü bir devlet olması için bir yönetim sistemi değişikliğinin oylanacağını belirten Türel, “Bir taraftan bölünme yalanları, diğer taraftan tek adamlık, diktatörlük yalanları atılıyor. Şimdi size soruyorum. Hangi diktatörü halk seçiyor? Hangi diktatör ‘Beni iki defa seçin, daha fazla seçmeyin’ diyor. Peki, hangi diktatör ‘Gelin benim yargılama sistemimi kolaylaştırın’ diyor. Bugünkü sistemde cumhurbaşkanının hiçbir şekilde yargılanması mümkün değil. Sadece vatan hainliği suçundan yargılanabiliyor. Oysa 16 Nisan’da sandıktan ‘Evet’ çıkarsa cumhurbaşkanları yargılanabilir bir hale geliyor. Kırmızı ışıkta geçse yargılanabilecek. Bunu hangi diktatör ister. Anlatılanların hepsi hikaye, hepsi yalan, hepsi iftira. Birisi nasıl diktatörlük gelecekmiş, izah etsin dişimi kıracağım” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hizmet yoksa oy da yok!
Hizmet yoksa oy da yok!

‘Mahmutlar’a hizmet gelmiyor, yatırımlar hep başka yerlere yapılıyor” diyen Mahmutlar halkı, “Siyasetçiler niçin Mahmutlar’a üvey evlat

AKP’de ‘Savaş’ sürüyor
AKP’de ‘Savaş’ sürüyor

AK Parti Alanya kongresinde liste sürprizi yaşayan Mahmutlar’lı AK Partililer Mahmutlar’da AK Parti teşkilatının kurulmasını geciktiriyorlar.

Siyasetin merkezi düttürünün kahvesi
Siyasetin merkezi düttürünün kahvesi

Mahmutlar’da siyaset düttürünün kahvesinde şekilleniyor. Hergün bu kahvede toplanan Mahmutlar halkı Türkiye, Antalya, Alanya ve Mahmutlar siyaseti