Türel otobüsleri engelledi!

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Türel otobüsleri engelledi!
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2018 - 11:28

otbus

‘Mahmutlar Halk Otobüsleri’ yenileniyor haberini aylar önce yapmıştık. Duyumlarımız neticesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,‘yeni otobüs alımları için seçimi bekleyin’ demiş.İddiayı  Doğan Bacak doğruladı, Şok iddiaya halktan da tepki var.

Mahmutlar’a 2018 yılı Ocak ayında hizmete girecek olan 9,5 metrelik,  90 kişilik Halk Otobüsleri niçin gelmedi? Mahmutlar Post Gazetesi olarak araştırdık ve bir iddiayı gündeme taşımak istiyoruz. ‘Otobüslerin gelmesini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’mi engelliyor’?

BACAK İSYAN EDİYOR

Alanya’dan Antalya’ya Menderes Türel’le görüşmeye giden Alanya Halk Otobüsleri yönetimine Türel, “1 yıl daha bekleyin, benim 2019 yılında seçimim var. Seçimden sonra Otobüsleri alırsınız” cevabı verdiği iddiaları yer alıyor. Başkan Bacak, ‘İddia doğru, isyan etmemek elde değil’ dedi.

BACAK: SÖZ VERDİK

Mahmutlar Post Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Doğan Bacak, “Mahmutlar halkına söz verdik. 2018 Ocak ayında otobüsler modern olacak “dedik. Bursa’dan örnek otobüs geldi içerisinde poz verdik. Benim geri vitesim olmaz. Esnafım yeni otobüs alacağım diye 400 bin lira borcun altına girdi. Kredi çekti, eski otobüslere her gün tamir parası ödüyor, benim esnafım, yolcusunu briket taşı gibi taşıyor. Akşam-sabah otobüsler için izin bekliyorum. 2019’a kadar bekleyecek sabrımız yok. Halkımız perişan. Halka hizmet edeceksin ki oyunu alasın. Halka hizmet etmek suç mu?” dedi.

HALKTAN TÜREL’E TEPKİ VAR

Duyumlarla birlikte Mahmutlar Post Gazetesini arayan Mahmutlar Halkı, “Bu duyduğumuz haber inşallah asparagas bir haberdir. Biz Menderes Türel’e Mahmutlardan hatırı sayılır bir oy verdik ve büyükşehir belediye başkanı seçtik. Ne demek seçimleri bekleyelim! Bizlerin otobüs içerisinde ne çile çektiğimizi Başkan Türel biliyor mu? Seçimden sonra ne gibi bir planı var ki seçimi bekliyoruz, Otobüslerin yenilenmesi için. Başkan Türel’e sizin gazeteniz aracılığı ile sesleniyoruz, ‘Yeni Otobüslerimiz için bir an önce izinler çıksın ve hizmete girsin. Otobüs paralarını belediye verecek değil. Otobüs sahipleri onca para yükünün altına girerek bu otobüsleri alacak. Türel niçin izin vermiyor anlamış değiliz. Bunun altında bir oyun mu var, onuda bilmiyoruz. Bu oyunlara, entrikalara bizleri alet etmesin sayın Başkan Türel, biz Mahmutlar Halkı olarak hemen yeni modern otobüslerimizi bekliyoruz”dediler.

Özel Haber: Mesut İlhan

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

 Lağım gibiyiz…!
 Lağım gibiyiz…!

Geçtiğimiz hafta Arıtmadan gelen ağır fosseptik kokusu Mahmutlar’da yaşayan halkı canından bezdirdi. Bakteri aşılama çalışmaları ile kokunun

Esnaflardan MAHKOD’a destek
Esnaflardan MAHKOD’a destek

Mahmutlar’ın şehirleşmesi için kurulan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD’a esnaf desteği sürüyor. Geçtiğimiz hafta MAHKOD’a

Sık sık buluşuyorlar
Sık sık buluşuyorlar

Son zamanlarda sık sık bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Alanya Belediye Bşkanı Adem Murat Yücel adeta düşman çatlatıyorlar. Yücel,