EN son ‘Nisan 2018 tarihinde Mahmutlar’da Alanyaspor tesislerinin temeline kazmayı vuracağız’ açıklaması yapan Başkan Türel, geçen hafta Alanya’ya gelerek Alanya halkına, “Mahmutlar’a spor tesisi yapacağız, Eylül ayında kazmayı küreği vuracağız” dedi.
PROJE TAMAMLANMADI
Bilindiği gibi Türel, Mahmutlar’daki halk otobüslerinin değişme tarihini, ‘2018 Ocak ayında’ demiş daha sonra ‘yerel seçimler bir geçsin sonra bakarız’ diyerek Mahmutlar halkının haklı tepkisini almıştı. Spor Tesisinin erteleme bahanesi Projenin Nisan ayına yetişmemesi olarak açıklandı. Ertelemeye Mahmutlar ve Alanya halkı tepki verdi.
Vatandaşlar, “Alanyaspor tesisinin temeli niçin yerel seçimlere 6 ay kala atılacak. Altı ayda Alanyaspor’un bu tesisi kullanması çok zor, ayrıca Türel’in bir daha seçim kazanması garanti mi. Mahmutlar Halk Otobüslerinin değişmesi için Türel, Ocak 2018 Tarihini vermişti. Daha sonra ‘yerel seçimler bir bitsin, sonra bakarız’ diyerek bizleri şaşkına çevirmişti. Bu işlerin içinde seçim yatırımları ve birçok bizlerden saklanan oyunlar var, bu oyunlara gelmemeliyiz. Türel sürekli yatırımları erteliyor, dolayısıyla engelliyor” açıklaması yaptılar
TÜREL: “AVRUPA AYARINDA TESİSİNİ HEDİYE EDECEĞİZ”
Alanyaspor’a desteklerinin devam edeceğini söyleyen Başkan Menderes Türel, Alanyaspor’a tesisin temelini Eylül ayında atacağız dedi. Türel, “Alanyaspor’a aynı Antalyaspor’a olduğu gibi belki de Avrupa’nın en çağdaş, en modern tesislerinden birisini hediye etmenin heyecanı içerisindeyiz. Öncelikle Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkür etmek isterim. Çünkü alanın tahsisi hususunu adım adım kendileri takip ettiler. Hazineden Spor Bakanlığı’na alanın tahsisi gerçekleşti ve 12 Ekim 2017 tarihinde de alanın Alanyaspor ile protokolü yapılmak suretiyle de Başbakanlık izini alındı ve bizim ihale hazırlıklarımız 13 Aralık 2017 itibariyle başladı” dedi.
TÜREL”EYLÜLDE KAZMA KÜREĞİ VURACAĞIZ”
İhale sürecinin devam ettiğini ifade eden Başkan Türel, mimari projenin 5 Nisan itibariyle tamamlandığını belirterek 20 Nisan’da proje çalışmalarının başladığını söyledi. Projeleri hızla bitireceklerinin altını çizen Başkan Türel, “Alanyaspor’a bu tesisleri bir an önce kazandırmamız lazım. Haziran sonuna kadar da inşallah uygulama projelerini eksiksiz tamamlamayı hedefliyoruz. Sonrasında ihaleyi tamamlayacağız en geç Eylülde yer teslimi yapıp kazmayı, küreği vuracağız. Şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu
 
 

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız