Güneşin kendini iyice göstermesi ile birlikte Alanya ve Çevre beldelerde sahiller cıvıl cıvıl dolmaya başladı ama Mahmutlar’da böyle bir görüntü görmek maalesef imkansız. Mahmutlar Belediyesi sahil büfeleri konusunda ne yapacağı belirsizliğini korurken turistler böyle giderse Mahmutlar’da güneşlenmek ve denize girmek mümkün görünmüyor. Biz ya Alanya’ya ya da yakın beldelere gitmemiz gerekiyor dediler. Gazetemiz Mahmutlar Post’a gelerek içlerini döken yerleşik yabancılar artık sezon geldi diye Mahmutlar’daki evimize geldik güneşin ısıttığı bugünlerde sahilde güneşlenmek istiyoruz ama Mahmutlar sahilinde hiçbir faaliyet yok. Duyduğumuza göre belediye büfeleri sahiplerine açtırtmıyormuş böyle bir uygulamayı hiçbir yerde ne gördük ne şahit olduk varsa bir sorun yetkililer gidersin belediyeyi yönetenler sorun çözmek için çalışırlar sorun yaratmak için dediler.
BÜFECİLER, “BELEDİYE’Yİ BEKLİYORUZ”
Mahmutlar Post Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Mesut İlhan birkaç sahil büfe işletmecisi ile görüştü. Büfeciler “Belediye büfeleri iki defa ihaleye çıkarı iki ihalede belediye tarafından iptal edildi. Büfeler nerde? Kimin ve kim karışıyor hala belirsiz bazı kimseler Mahmutlar Kültür Sanat ve Turizm Derneği ilgileniyor demesine rağmen bazı sahil büfe esnafı Mahmutlar Otelciler Derneği ilgileniyor demesi sahil büfelerinin akıbetinin ne durumda olduğu gözler önüne serildi.
BELEDİYE İHALEYİ NİÇİN İPTAL ETTİ?
Mahmutlar Belediyesi iki defa büfeleri kiralamak için açtığı ihaleyi hiçbir neden göstermeden iptal etmesi “Acaba” sorusunu gündeme taşıdı. Mahmutlar halkının yakından ilgilendiği büfenin son durumu ve ihalesi ne zaman gün yüzüne çıkacak merak konusu oldu. Mahmutlar halkı bu sorulara bir an önce cevap bekliyor.