12 Haziran Genel seçimleri için Milliyetçi Hareket Partisi’nden Antalya Milletvekili aday adayı olan Ayşe Sıddıka Sruhan Türkyılmaz, Mahmutlardan.
Saruhan Türkyılmaz, Yukarı Mahalle Çobanlı mevkiinde Topal Hasan lakaplı Hasan Saruhan’ın torunu. Saruhan Türkyılmaz 29 Mart Salı günü Mahmutlar Post Gazetesi’ne bir dizi ziyaretlerde bulundu. Saruhan Türkyılmaz, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk’ü makamında ziyaret ederek desteğini aldı. 2009 yerel seçimlerinde Ak Parti’den İl Genel Meclis Üyesi ada adayı olan Saruhan Türkyılmaz 25 Mart 2011 günü Alanya MHP İlçe Teşkilatı’nda adaylığını açıkladı. Başörtülü olan Ayşe Sıddıka Saruhan Türkyılmaz, “Meclise girdiğim zaman başörtüm sorun olmaz. Amacım Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kadınlarımızı en iyi şekilde temsil etmektir” dedi.
Mahmutlar MHP Belde Teşkilatı ziyaretinde çok sıcak karşılanan Mahmutlarlı Saruhan Türkyılmaz, “Sizlerin içerisinden çıkarak aday oldum. Hayır duanızı ve desteklerini esirgemeyeceğinizi biliyorum. Milletvekili olarak TBMM’ne girersem sizlerle hiçbir zaman bağımı koparmayacağım. Eğer gidemezsem mücadeleyi asla bırakmayacağım. MHP kadrolarında çalışmaya devam edeceğim” dedi.
MHP Mahmutlar Belde Başkanı Hasan Basar, “Beldemizden ve partimizden milletvekili adayı olan bir hemşerimize teşkilat olarak tüm desteği vereceğimizi bilmesini isterim. Bizi çok gururlandırdın ve onurlandırdın” derken, MHP Kadın Kolları Başkanı Seher Korkmaz, “Hemşerimiz Ayşe Sıddıka Saruhan Türkyılmaz’ın hemcinsi olarak daha fazla önemsiyoruz. Diğer bay ve bayan vekil adaylarımızda iyi fakat kendi içimizden çıkan birisi bizim için daha önemli” diyerek açıkça destek sergiledi. MHP Mahmutlar Belde teşkilatı ve kadın kolları Ayşe Sıddıka Saruhan Türkyılmaz’ı tam kadro karşılarken, MHP Mahmutlar Belediye Meclis Üyesi Mehmet Çatal’da görüşmelere katıldı.
Ayşe Sıddıka Saruhan Türkyılmaz, Kargıcak Belediye Başkanı Zihni Asiltürk’ü makamında ziyaret etti. Asiltürk, “Ayşe hanım hemşerimiz aday adaylığını açıkladığı zaman teşkilata giderek desteğimi esirgemedim. Ziyaretime gelerek beni onurlandırmıştır. Vekil adayımıza bu onurlu yolculuğunda her türlü maddi manevi desteği vermeye hazırım. Allah yolunu açık etsin” dedi.
Mahmutlar Post Gazetesi’ni ziyaret eden Ayşe Sıddıka Saruhan Türkyılmaz, Mahmutlar News Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Fatma Erdem ve Mahmutlar Post Gazetesi imtiyaz sahibi Mesut İlhan ile bölge ile alakalı bir süre görüş alışverişinde bulundular.