Uluslararası okul gibi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Uluslararası okul gibi
Paylaş
Tarih : 16 Kasım 2015 - 16:27

_DSC8038Mahmutlar Kılıçaslan İlkokulunda geçtiğimiz yıl 18 mevcut öğrenci varken, bu yıl Fatma Ayan öğretmenin azimli çalışmaları ve başarılı sonuçlar alması nedeniyle 47 öğrenciye ulaştı. Üstelik 47 öğrencinin 20’si yabancı uyruklu.

Mevcutta 27 Türk, 16 Rus, 2 Ukraynalı, 1 Kazakistanlı, 1’de Dağıstan’lı öğrenci eğitimini sürdürüyor. Kılıçaslan İlkokulu uluslararası bir okul gibi eğitim ve öğretimini sürdürürken Türkiye’de bir ilk olacak İsviçre merkezli ‘Waldorf’ sistemine uyumlu eğitimler vermeye de başladı.

Eski Köy Endüstri Okulları gibi Kılıçaslan İlkokulu’nda atölye dersleri, Tarım, Kız öğrenciler için dikiş kursu, kilim dokuma ve laboratuvar dersleri de veriliyor.

KOLEJ GİBİ OKUL

Dadah iki yıl önce harabe bir okul iken tayin olan öğretmen Fatma Ayan ile kaderi değişti Kılıçaslan İlkokulu’nun. Alanya’da kolejde eğitim gören birçok öğrencinin Kılıçaslan İlkokuluna kayıt yaptırdıkları edindiğimiz bilgiler arasında. 20 yabancı uyruklu öğrencinin bulunduğu okulda hergün öğrenci velilerinin organizasyonu ile Okul mutfağında sıcak yemekleri pişiyor. Sosyal aktiviteleri ve günlük derslerin yanında atölyede çeşitli günlük işler örneğin tahtaya çivi çakmak gibi bir cıvatayı söküp takmak gibi işler öğretiliyor.

Tarım derslerinde tohum nasıl ekilir, fide nasıl yetiştirilir, meyve-sebze nasıl toplanır gibi tarımsal eğitimin yanında kız çocuklarına biçki, dikiş kursu, kilim dokuma kursu, laboratuvar da deneyler, santraç dersi, hayvan sevgisi aşılama ve spor gibi diğer İlkokullarda olmayan çeşitli dersle veriliyor. Kılıçaslan İlokulu’nda servis bulunuyor v anaokulna yeni öğrenci kayıtları sürüyor.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Yücel, “MAHKOD”lu oldu
Yücel, “MAHKOD”lu oldu

Mahmutlar’ın yeni Derneği MAHKOD Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ziyarette bulundu. Yücel, MAHKOD’a üye oldu ve yatırımlarla

Çakır, “Mahmutlar benim bıraktığım gibi duruyor”
Çakır, “Mahmutlar benim bıraktığım gibi duruyor”

Mahmutlar’ın efsane başkanı Alaattin Çakır Alanya Dim TV’de Gazeteci Mehmet Ali Dim’in İğneli Fıçı Programına konuk oldu. Çakır Mahmutlar’a

Sönmez’e alkış
Sönmez’e alkış

Mahmutlar Post Gazetesi ve MAHKOD Derneği olarak gündeme getirdiğimiz Mahmutlar Saat Kulesi’nin perişanlığı gideriliyor. AK Parti Mahmutlar Mahalle