Yücel, 2 bin metre kare taban alanlı 7 kat belediye hizmet binasını Üniversiteye ücretsiz tahsis edebileceklerini açıkladı.
DESTEK BÜYÜYOR
ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’ın başlattığı “Alanya Devlet Üniversitesi” hamlesine destek çığ gibi büyüyor. “Alanya’nın kurtuluşu Devlet Üniversitesi’nin kurulmasından geçer” diyen Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2 bin metre kare taban alanı olan 7 katlı Belediye Hizmet Binası’nı hiçbir bedel talep etmesizin Devlet Üniversitesi’nin hizmetine sunmaya hazır olduklarını açıkladı.
7 KATLI DEV ÜNİVERSİTE
Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kestel Belediye Hizmet Binası’nın “Alanya Devlet Üniversitesi’ne tahsis edilmesi için 4 Mart 2010 tarihinde yapılacak Belediye Meclis Toplantısı’nda gündeme getirerek karar alacaklarını belirterek “Yeter ki Alanya’mıza üniversite kurulsun. Biz barakada da hizmet veririz” dedi.
AYDOĞAN’A DESTEK ÇIĞ GİBİ
ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’ın biri kendi diğeri de babası adına iki fakülte binası yaptırmayı taahhüt etmesiyle başlayan Alanya Devlet Üniversitesi hamlesine ALTSO Meclis Üyeleri bir fakülte binasını da aralarında toplanarak yaptırmayı taahhüt ederek destek vermişlerdi. Alanya Devlet Üniversitesi hamlesini başlatan ALTSO Başkanı Kerim Aydoğan’a destek çığ gibi büyüyor. Tüm belde belediye başkanları Aydoğan’a destek verirken en somut destek ise Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’den geldi. Alanya’nın kurtuluşunun Devlet Üniversitesi’nden geçtiğini söyleyen Yücel, Alanya Devlet Üniversitesi’nin kurulması halinde belediye olarak 2 bin metre kare taban oturumu olan 7 katlı bitme aşamasına gelen Kestel Belediye Hizmet Binası’nı ücretsiz tahsis etmeye hazır olduğunu söyledi.
4 MARTTA MECLİS KARARI ALINIYOR
Kestel Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada 2 bin metre kare taban oturumu olan Kestel Belediyesi Hizmet Binası’nın 7 kattan oluştuğunu, mimarisi ile bir fakülte veya rektörlük binası rahatlıkla olabileceğine dikkat çekerek şu şekilde konuştu “Son yıllarda turizm sezonunun kısa sürmesi nedeniyle Alanya 4 ay canlı 8 ay ise ölü bir şehir haline gelmiştir. Turizm sezonunun kısalması ekonomik olarak Alanya’yı darboğaza sokuyor. İlçenin ekonomisi her geçen kötüye gidiyor. Bu durumdan kurtulması Alanya’nın yaşanabilir 12 ay canlı bir şehir haline gelebilmesi için Devlet Üniversitesi şart olmuştur. Alanya olarak Devlet Üniversitesi’nin kurulması için hiçbir fedakârlıktan kaçınmamamız gerekiyor. Kestel Belediyesi olarak biz belediye hizmet binamızı Devlet Üniversitesi’ne bitirip teslim etmeye hazırız. Yeter ki Alanya’mıza üniversite kurulsun. Biz barakada da hizmet veririz” diye konuştu. Yücel, Belediye Hizmet Binası’nın kurulacak olan Devlet Üniversitesi’ne ücretsiz tahsis edilebilmesi için 4 Mart 2010 tarihinde yapılacak meclis toplantısında konuyu gündeme getireceğini ve kara alacaklarını söyledi.