Uyuşturucu cenneti miyiz?

Ana Sayfa » Haberler » Asayiş » Uyuşturucu cenneti miyiz?
Paylaş
Tarih : 17 Nisan 2018 - 9:00

Mahmutlar’da gün geçmesin ki bir uyuşturucu ile ilgili haber yayınlanmasın. Mahmutlar Jandarmanın titiz çalışması sonucu bir apartman dairesinde esrar serası bulundu. Böylesi ilk defa olunca Jandarma bile gözlerine inanamadı.

Mahmutlar’da bir apartman dairesine baskın yapan Mahmutlar jandarma ekipleri manzara karşısında şaşkına döndü. Seraya çevrilen dairede, 27 kök ‘skunk’, bir miktar esrar ile tohumları ve kurulan sera sistemleri ele geçirildi.

JANDARMA UYUŞTURUCUYA SAVAŞ AÇTI

Daha geçtiğimiz hafta Mahmutlar’da 13 uyuşturucu madde satan torbacı olarak bilinen kişinin 11 tanesi cezaevine gönderildi. Daha üzerinden hafta geçmeden bir evde sera yapıldığını öğrenen Mahmutlar halkından ‘Uyuşturucu cennetinde miyiz?’ yorumları gelmeye başladı. Mahmutlar Jandarma Uyuşturucu üreten ve pazarlamasını yapanlara savaş açtı.

EV İÇERİSİNDE ÖZEL UYUŞTURUCU SİSTEMLERİ

Mahmutlar‘da  bir dairede uyuşturucu imal edildiğine dair bilgi edinen Mahmutlar Jandarma Komutanlığı ekipleri, çalışma başlattı. Yaptıkları teknik ve fiziki takibin ardından operasyon için savcılık izniyle harekete geçen ekipler, belirlenen daireye gece saatlerinde baskın düzenledi. Baskın düzenleyen ekipler, dairede gördükleri karşısında büyük şaşkınlık yaşadı. Jandarma, uyuşturucu için dairenin adeta seraya çevrildiğini tespit etti. Uyuşturucuların yetiştirilmesi için evde özel sistemler kurulduğu, ısı, havalandırma ve nemlendirme işlemleri için her bir ayrıntının düşünülerek doğal sera ortamının sağlandığı tespit edildi. Evde gözaltına alınan şüpheli Yücel Y.’nin dairede oluşan kokuyu vantilatörlerle dışarıya aktardığı gözlendi.

OTUZ BİN LİRALIK UYUŞTURUCU

Operasyonda, Türkiye’de ki kilo fiyatının ortalama 30 bin lira olduğu belirtilen 27 kök ‘sunk’ isimli uyuşturucu, bir miktar esrar ile esrar tohumu, hassas terazi, esrar kırma makinesi, ısı ölçme cihazı, mercek, 4 adet aydınlatma için kullanılan düzenek, 2 adet fan, 2 adet güç kaynağı, ısıcı soba, mini klima ele geçirildi.

Saksılarda yetiştirilen uyuşturucu maddelere el konulurken sera sistemleri de sökülerek karakola götürüldü. Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen olayın şüphelisi Yücel Y. ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı
Hırsızlar’dan canı yanan Refik amcanın isyanı

Mahmutlar’da hırsızlık aldı başını gidiyor. Yaz aylarında otellerin Müşterilerini de hesaplarsak Mahmutlar’ın nüfusu 120 binleri buluyor.

 Suriyeliler’den olay üstüne olay
 Suriyeliler’den olay üstüne olay

Alanya’nın İncekum Mahallesi’nde 1 kişinin ağır yaralandığı bıçaklı kavgayla ilgili gözaltına alınan Suriyeli tutuklandı. Geçtiğimiz

Jandarma’dan uyuşturucuya geçit yok
Jandarma’dan uyuşturucuya geçit yok

Mahmutlara’da bir apartman dairesine baskın yapan jandarma ekipleri gördükleri manzara karşısında gözlerine inanamadı. Seraya çevrilen dairede,