13524391_1125372774202470_8392449569404186176_n IMG-20160628-WA0006Mahmutlar’da içme suyu için borular döşeneli aylar geçti ama üst yapı çalışmaları başlayamadı, her yer köstebek yuvası gibi. Yöneticilere halktan büyük tepki var.
Büyükşehir Yasası ile belediyeliği giden Mahmutlar içler acısı durum ile karşı karşıya kaldı. Her gün elektrik ve su kesintileri ile  ‘Kerbelaya’ dönen Mahmutlarda birde delik deşik hale gelen Caddeler eklendi.  Mahmutlar halkı,“Bu sonuç bize reva değil, Mahmutlar siyasetçisiz kaldı” dediler.
“MAHMUTLAR ÖKSÜZ MÜ?”
‘Mahmutlar Atatürk Caddesi içme suyu borusu döşenmesi sebebiyle aylardan beri çamur içerisinde’ diyen bölge halkı, “Bir iş yapılır ve sonuçlanır. Bu işi yapan firma parke taşını ispiralle kesiyor sonra arasına parke taşını tekrar uyguluyor ve sonuç kel alaka oluyor. Bir kere parke taşınınispirallekesildiği sadece Mahmutlar’da görülüyor oysa parke taşı sökülür, iş bittikten sonra tekrar yerine konarak eski haline gelir. Mahmutlar’da böyle bir uygulama yok, denetleyen yok, çünkü Mahmutlar sahipsiz, Mahmutlar siyasetçisiz,  Mahmutlar öksüz” dediler.
“HALKTAN TEPKİ VAR”
Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın konu ile ilgili sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaşımına bölge halkı büyük tepki gösterdi.
İşte halkın tepkileri;
Sudi Çandır: Temel fıkrası mı bu?
Necati Saruhan: İşi bilen yönetici ve işi bilen ehliyetli bilinçli usta olmaz ise acemilerle daha çok çile çeker ve milli servet dediğimiz vatandaşın zor şartlarda kazandığı paralar bu şekilde kolayca çöpe atılır.
İsmail Demir: Hayretler içindeyim. Hiç bir yetkili bunu görmezmi?
Mustafa Sönmez: Yazıklar olsun şiddetle kınıyorum,sabrımızı test ediyorlar misliyle vatandaşın cebinden çıkaracaklar!! Mesajı anlayan anladı.
Ahmet Yücesoy: Şaka ya.
Hülya Demir: Allah’ım sen yardım et yarabbi!
Ali Uyar: Sıcak asfalt kesilir. Parke sökülür.Yerine yerleştirilmesi için Girinti yerleri çıkıntı yerlerinin kodu ile eşitlenir.Zemin sıkıştırması yapıldıktan sonra döşeme işlemine başlanır. Bu çalışma orijinalinin aynasıdır. Fark edemezsiniz. Kesme İşi işin kolay tarafı. Bu şekilde yapılan çalışma yolu yamalı bohçaya çevirir.
Mustafa Bağbaşı: Sonra da yerine döşenen taşlar alttaki mıcır karışımı toprak pekiştirilmediği için iki sonra çöker Sarısoy lokantası önünde, Barbaros caddesinde olduğu gibi.
Şahin Çağ: Bunlar mal mı ya, dümdüz taş sök yerine yenisini tak.
Özgür Yılmaz: Beyin düzkontak çalışıyor… Yada taş imalatçısı var acil zenginleştirilmesi gereken.
Ali Can: Mesut bey büyükşehirin işleri aynı temelin fıkrası gibi kilit taş kesildiğiniburada gördüm neyse.