Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş ve yönetimi, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Karaloğlu “Hadi yine iyisiniz. Alanya il olmayı bırakın, Büyükşehir oluyor. Manavgat olarak da siz en büyük ilçesi olacaksınız” demiş.
VALİ KESİN GİBİ KONUŞMUŞ
Bu sözler Manavgat heyetinde soğuk duş etkisi yaratırken, Vali Karaloğlu sözlerine şöyle devam etti: “Akseki, İbradı, Gündoğmuş, Gazipaşa, Anamur ve Ermenek gibi ilçelerin nüfusunun toplamı bir araya geldiğinde Alanya bir il olmayı bırakın, Büyükşehir oluyor.” Açıklaması Alanyalıları sevince boğarken Manavgatlıları kızdırdı.
‘MANAVGATLILAR İSTEMİYOR’
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş “Evet, sayın Vali sohbetimiz sırasında bunları söyledi ancak biz bu sözleri espri olarak kabul ediyoruz. İnanıyorum ki, Ak Parti Hükümeti böyle bir yanlışın altına imza atmaz. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz” şeklinde konuştu.
ALANYA HEYCANLANDI
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel “Alanya il olmayı da, Büyükşehir ili olmayı da çoktan hak etti. Yıllardır en büyük beklentimiz bu” derken, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin “Alanya, il olmadan da her şeye sahip oldu ama il olmak en büyük arzumuzdur” dedi.