_dsc0602Çevre yolunda arazisi olanlar Mahmutlar Düğün Salonunda Karayolları taşınmazlar Mühendisliği personelleri ile toplantı gerçekleştirdiler. Vatandaşa, “Arazinin m2’si 300 TL kabul ediyorsan imzayı at, etmiyorsan mahkemeye git” denildi.
Çevre yolunun geçtiği bölgede arazisi olan mülk sahipleri Mahmutlar Düğün salonunda toplanarak Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü taşınmazlar Mühendisliği personelleri ile bir araya geldiler. Binlerce taşınmaz sahibi gelen teklif karşısında ne yapacağını bilmezken Karayolları Mühendisi Ramazan Özsamur nezaretindeki personellerden bilgi almaya çalıştılar.
FİYAT AZ BULUNDU
Karayolları yetkilileri kamulaştırılacak arazilerin fiyatı olarak 300 TL belirlendiğini açıkladılar. Bu fiyatı beğenmeyenlerin mahkeme yolu açık taşınmaz sahiplerini arazi m2’sinin en az 500 TL olması gerektiği yönünde görüş bildirmesine rağmen birçok arazi sahibi kamulaştırma için imza attığı öğrenildi.
KAMULAŞTIRILACAK KESİN YERLER
Mahmutlar’daki94,2234,2235,1469,1617,1615 adalarındaki taşınmazların Tarım alanı olduğu için kesinlikle kamulaştırılacak olduğu duyuruldu. Diğer alanlardaki imarlı yerlerin Alanya Belediyesi tarafından 18. madde ile çözüme kavuşturulacağı açıklandı. Tarım alanı veya imarlı araziler üzerinde bulunan tüm ağaçlar ve evler karayolları tarafından kamulaştırılacak ve bedeli arazi sahiplerine ödenecek.
TOP, “TARIM ARAZİLERİ İMARA AÇILSIN”
Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top toplantıda söz alarak çevre yolu kenarındaki arazilerin imara açılmasını istedi. Mahmutlar eski Belediye Başkanı Mustafa Şahin “Bölgede bulunan hazine arazileri ile çevre yolu geçecek olan taşınmaz sahiplerinin arazileri takas yolu ile değiştirilsin” dedi.  Her iki konuşmacının sözleri arazi sahipleri tarafından alkışlarla desteklense de Karayolları sözcüsü” bölgede Karayollarının yeri yok olsa da takas yapsak dedi. Muhtar Ahmet Top’un, “Tarım alanlarının imara açılsın söylemine Karayolları yetkilisi “ bunlar karayollarının değil yerel yönetimin yapacağı işlerdir” dedi.