721691328Vatandaşların soru ve görüşlerini daha hızlı alabilmek ve zamanında çözüme kavuşturmak için Alanya Belediyesi, akıllı cep telefonlarında kullanılan iletişim uygulaması “WhatsApp” Çağrı Hattı’nı hizmete soktu. Uygulama ile vatandaşlar dilek ve şikâyetlerini, görsel mesajlar ile 0 552 444 82 07 numaralı telefon hattına iletebilecekler.
28 Ocak 2015’te kurulan ve haftanın 7 günü 24 saat hizmet veren Alanya Belediyesi Çözüm Masası, yeni bir uygulamayı daha hayata geçirerek hizmetlerini güçlendirdi. 444 82 07 numaralı hatta 0 552 444 82 07 WhatsApp” hattını da ekleyen Çözüm Masası, artık şikâyetleri görüntülü alabilecek.
YÜCEL: “BAŞVURULARIN % 98’İ ÇÖZÜME KAVUŞTURULDU”
Geçtiğimiz on sekiz aylık süre içinde Çözüm Masası’na yapılan başvuruların % 98’inin ivedilikle çözüme kavuşturulduğunu belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “444 82 07 No’lu telefondan yapılan başvuruların yanı sıra mail, web sayfası, sosyal medya ve işitme engelliler için kurulan SMS sisteminden gelen başvurular da kayıt altına alınarak, sorunlar anında çözüme kavuşturuluyor. Yeni başlattığımız WhatsApp Çağrı Hattı ile de vatandaşlarımızın sorunlarına daha kısa zamanda hızlı çözüm sağlamayı planlıyoruz.” dedi.
Başkan Yücel, yapılan başvuruların ilgili birimlere iletilerek takibinin yapıldığını, sonuçlarıyla ilgili de vatandaşa SMS, e-posta ve telefonla bilgi verildiğini söyledi.
WHATSAPP UYGULAMASI İLE GÖRÜNTÜLÜ ÇAĞRI
Çözüm Masası bünyesinde uygulamaya geçirilen “WhatsApp Çağrı Hattı” ile Alanya Belediyesi vatandaşların soru ve görüşlerini daha hızlı almaya başladı. Sistem aracılığıyla vatandaşlar, belediyenin sorumluluk alanı içinde karşılaştıkları sorunların fotoğraflarını çekip görsel mesajlarla 0 552 444 82 07 numaralı “Whatsapp” hattından Çözüm Masası’na ulaştırmaya başladı.
Şikâyetlerini iletişim ve adres bilgileriyle birlikte Çözüm Masası’na gönderen vatandaşlara, en kısa zamanda gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra sonucuyla ilgili bilgi veriliyor.