mahmıtA bilaader şindi bişey annatıverceen amma soona Maamudlallı Maamud gene  saa sola çadcag yer arar demen. Öndüün agşamılaana bi eczaneye gedeen dedim nöbedci eczane de taa döttyoldamış. Atatürk Caddesinden aarı gedeen dedim emme gedmez olaadım. Arabaala Maamudların bi ucundan öbür ucuna Atatürk cadesidenden tam 20 daggada vardım arkadaş. Engi yolları bir iki ay evel bi düzelddilerdi amma yaamur yansıra gene patetis tallasına dönmüş. Arabanın diregsiyonunu bi saa bi sola çevirmegden gollarıma gıran girdi elleelem. Dışardan arabayı gören zaroş sanmadıısa eyi. Çamurun çaplaan içinden paldır küldür araba gediceg gibi deel.
Hadi ben on güne bir geçerin o yoldan amma caddenin esnafı naapsın. Müşteri gelmeeyor diye mi yansın dügganı, evi, arabası perişan oluyor diye mi yansın heç bunnarı düşünen yog
Acaba bu adamlar yol yapmagdan mı annamaayor yogsa biz mi yolu hor gullanıyoz annamadım geddi. Agşamılaan eczaneye varanagadar aazıma ne geldiise sööledim. Eğerciime üsdüne alınan varısa gusura bagmasın evvelaa görevini yapıversin bi.
Yazan: Yunus Pişkin