BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) İlçe Teşkilatı üyeleri, iki yıl önce yaşamını yitiren BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümünün anma gecesinde bir araya geldi.
BÜYÜK Birlik Partisi (BBP) İlçe Teşkilatı üyeleri, iki yıl önce yaşamını yitiren BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümünün anısına Mahmutlar Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen bir anma gecesinde bir araya geldi. Yaklaşık 300 partilinin katıldığı anma gecesinde Yazıcıoğlu için dualar okutuldu. Geceye, BBP Antalya Milletvekili Aday Adayı Orhan Ak da katıldı.
BBP Alanya İlçe Başkan Yardımcısı Sadullah Saltalı yaptığı konuşmada, “Büyük Birlik Partisi kurulduğu günden beri kurucu üyesi ve ebedi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu 1993 yılından 2009 yılına kadar davamızın baş mimarı olmuş ve bu dava yolunda da şehit düşmüştür. Partimizin 8 milletvekili ile mecliste bulunduğu zamanda dahi milletin menfaatlerine aykırı olan hiçbir maddeye evet dememiştir. Muhsin Yazıcıoğlu’nun şu meşhur sözü, atasözü gibi benliklerde kalmıştır ‘Namlusunu millete dönen hiçbir tanka selam durmam!’ diyen bu yiğit lider, davasını ve ideolojisini millete anlatmaya giderken aramızdan ayrıldı ve şehit oldu. Mahmutlar’a geldiğinde ise konuşmasının sonunda ‘adayımı sizlere, sizleri de Allah’a emanet ediyorum’ demişti” dedi. Salatalı konuşmasını bir şiir ile sonlandırdı.
Mevlit öncesi bir konuşma yapan Orhan Ak, “BBP’yi tercih etmemdeki en büyük etken, şehit Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu ile yaptığımız son konuşmamız olmuştur. Bu yüzden BBP’den aday adayı olduğum için çok mutluyum” dedi. Helikopter kazası sonucu yaşamını yitiren Yazıcıoğlu’nun vefatından eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ı sorumlu tuttuklarını söyleyen BBP İlçe Başkanı Ömer Baki Namal ise sert konuştu. Namal, Alanya’ya oy istemek için gelen AKP’li Bakan ve milletvekillerine bu yüzden haklarını asla helal etmediklerini belirtti. Gece, imamlar tarafından okunan dua ve ilahiler ile son buldu.