Yeni barınak yapılıyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Yeni barınak yapılıyor
Paylaş
Tarih : 22 Temmuz 2013 - 15:11

barınakAlanya Belediyesi Veteriner Hekimi Mecek yapılacak olan modern barınak hakkında bilgi verdi.

Alanya Belediyesi Veteriner Hekimi Yakup Mecek, Demirtaş Köpek Çiftliği’nin 2 kilometre doğusuna yapılacak olan modern hayvan barınağı hakkında bilgi verdi. Yeni barınak için Orman İşletme Genel Müdürlüğü’nden enerji hatlarıyla birlikte 24 dönümlük bir arazi kiralandığını ve proje çalışmalarının halen devam etmekte olduğunu belirten Mecek, “Barınağın elektrik-enerji hattı ihalesi yapıldı ve enerjisi çekildi. Su şebekesi ve altyapı ile ilgili halen çalışmalar devam ediyor. Çevre düzenlemesi ve su deposuyla ilgili ihale yapıldı. İç mimari ve yerleşimlerde olmak üzere proje çalışması devam etmektedir. Bir hedefimiz var, 2014 yılı sonuna doğru bu hizmeti verebilmek istiyoruz. Yeni barınağımızın yapımı tamamlanana kadar eski barınağımızda da hizmet devam edecek. Şuanda barınağımızda bir aksama, problem söz konusu değil. Her şey yolunda gitmekte. Yeni barınak tamamlanınca eski barınağın yeri kapatılacak. Hayvanlarımız yeni barınağa aktarılacak. Ayrıca eski barınakta olmayan kedi bakım evleri, hayvan mezarlıklarımız gibi yeni üniteler olacak. Yeni barınağımız daha modern ve hayvanlarımız için rahat bir yaşam alanı olacak. Hayvan kapasitemiz şu anki mevcudun üzerinde olacak. 400 civarında köpek, 200 civarında kedi kapasitemiz olacak” dedi.

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar