Yeşilkaya’dan Toklu’ya teşekkür

Ana Sayfa » Haberler » Politika » Yeşilkaya’dan Toklu’ya teşekkür
Paylaş
Tarih : 30 Ocak 2018 - 14:22

4AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Alanya’da ev almak isteyen yabancıların yaşadıkları tercüman sorununu yaptığı girişimlerle çözdü. Bu çalışmaya Mahmutlarda uzun bir dönemdir emlak sektöründe esnaflık yapan Emrah Yeşilkaya teşekkür etti. 

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun girişimleriyle, yabancı turistlerin Alanya’dan ev almak istediklerinde Alanya Tapu Müdürlüğü içerisinde yaşanan tercüman sıkıntısı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturuldu.

YEŞİLKAYA’DAN TEŞEKKÜR

Sosyal medya hesabından Akparti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’ya teşekkür eden Emlakcı Emrah Yeşilkaya “AKParti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu’ya Alanya’da ev almak isteyen yabancıların yaşadıkları tercüman sorununda göstermiş olduğu duyarlılığa ve çözüme kavuşmasındaki harcadığı çabalarından dolayı teşekkür eder saygılar sunarım”dedi.

TERCÜMANLAR TAPUDA

‘Antalya Bilirkişilik Bölge Kurulu Başkanlığı’ndan 19.01.2018 tarih ve 2018/100 Evrak numarası ile gönderilen cevap yazısı ile Alanya Tapu Müdürlüğümüzde yaşanan tercüman sıkıntısı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturulmuştur.

Gayrimenkul almak isteyen yabancı uyruklu misafirlerimizin Tapu Müdürlüğü’nde karşılaştıkları tercüman kullanma problemi gerek müteahhitlerimize gerekse de gayrimenkul sektöründeki diğer aktörlere ek masraf ve zorluklar yaşatmaktaydı.

İlçe Başkanımız Mimar Mustafa Toklu konuya vakıf olur olmaz 5 Ocak 2018 tarihi itibariyle gerekli girişimlerde bulunmuş ve bugün itibari ile de Bilirkişi Listelerinin yeniden düzenlenmesi yolu ile bu sorunun çözülmesinde uğraş sarf etmiştir.  Bundan böyle güncellenen listede yer alan Tercümanlar Tapu’da herhangi bir ek işleme veya masrafa gerek kalmaksızın işlerini ifa edebilecek, yabancı uyruklu misafirlerimize ve müteahhitlerimize ek zorluklar yaşatılmayacaktır.

 

 

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Büyükşehir yasası ile disiplini kaybettik
Büyükşehir yasası ile disiplini kaybettik

CHP’Lİ Alanya Belediye Meclisi’nin eski üyesi İç Mimar ve Çevre Tasarımcısı Gökhan Sipahioğlu, “Alanya Büyükşehir yasası ile birlikte

AK Parti’nin vekil sayısı 5’e düştü
AK Parti’nin vekil sayısı 5’e düştü

24 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin Antalya’da 6 olan milletvekili sayısı, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun istifasıyla

Türel’den on numara hizmet
Türel’den on numara hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki en önemli sosyal hizmet yatırımlarından biri olan Hasta Yakınları Sosyal ve Kültürel