MAHMUTLAR’DA iki ayrı Rus vatandaşı, iki ayrı emlakçı tarafından dolandırıldıklarını iddia ettiler.
Lıudmıla Savalyeca ve Astakhova Yulia isimli bayanlar Mahmutlar’daki emlakçılara yüksek miktarda daire alımı için para verdiklerini fakat daire satışının çeşitli nedenlerle gerçekleşmediği için paranın iadesinin yapılmadığını iddia ettiler.
Mahkemeye başvuruda bulunan Lıudmıla Savelyeva, “Mahkemeye başvurduğum için darp edildim” dedi.
Mahmutlar’a gelerek Atatürk Caddesi üzerinde bir apartmana götürüldüm, buradaki daireyi beğendim ve ilgili emlakçı kaparo istedi bede toplamda 25.700 Euro para verdim. Makbuzlarının tamamını mahkemeye verdim. Bu dairenin iskan sorunu varmış bende, ‘sorunlu bir daireyi almam’ dedim. ‘O zaman başka bir daire verelim sana’ dediler bende, ‘olur’ dedim ama başka bir daire bulmadılar. Aradan uzun zaman geçti ben paramı istedim alamayınca avukat aracılığıyla savcılığa başvurdum. Mahkemeye çıktım mahkeme beni haklı buldu ama hala paramı alamıyorum. Mahkemeye başvurdum diye emlakçı kendi oğlunun yanında beni darp etti, darp raporu aldım. Beni mağdur eden bu emlakçı başkalarını mağdur etmesin, daire almak isteyenler güvenilir emlakçıları araştırsınlar onlardan daire alsınlar” dedi.
GÜVENSİZ EMLAKÇILARA DİKKAT
Bir başka Rus vatandaşı Astakhova Yulia Mahmutlar’daki bri başka emlakçı 2013 yılında benimle gayrimenkul anlaşması yaparak 45.500 Euro aldı. Ne daireyi alabildim ne de paramı. Bu emlakçı hala Mahmutlar’da A… S emlak adı altında işletmeye devam ediyor. Böyle güvensiz emlakçılara dikkat edilmesi gerek” dedi.
 

CEVAP VER

lütfen yorumunuzu yazınız
lütfen adınızı yazınız