DSC_0021ALANYA Ticaret  ve Sanayi  Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet  Şahin yeni dönem için adaylık açıklamasını Alanya Kültür Merkezi’ndeki (AKM)  kalabalık bir topluluk önünde gerçekleştirdi. Bu gün çok mutluyum Alanyalı iş adamları ve Ticaret erbapları yine beni yalnız bırakmadı sözleri ile konuşmasına başladı. Şahin  “2013’de hizmet  bayrağını verdiniz.  Biz de yürümedik koştuk. Karşınıza başımız dik çıktıysak Orman ihalesi, Liman ihalesi almadık. Beytullah malı yemedik. Biz yol haritamızı biliyoruz” dedi.
Şahin, “2015’de Rusya krizi oldu. 2016’da Suriye sınırında düşen uçak Alanya’nın üzerine düştü. Burada yaşayan Ruslar olayları TV’lerden izleyebiliyordu. Kara propaganda yapılıyordu.  Bu olumsuz  algıyı aşmak için Alanya’da yaşayan Ruslarla hemen bir kahvaltı organize ettik. Bu toplantıya Dışişleri  Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Bakan Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’u Alanya’ya getirdi. Bana Alanya’nın yarısını satsalar bu kadar reklam yapılamazdı.
SAĞLIK- SPOR-ALTERNATİF TURİZİM
Sağlık, spor ve alternatif turizm var. Sağlık turizmi için gelen turist 6 kat fazla harcıyor. Turist profilini de yükseltmemiz lazım ki şehre katma değer sağlasın. Antalya’da G-20 Zirvesi yapıldı. Bunu neden Alanya’da yapmadık. Çavuşoğlu da bunu çok istiyordu. Alanya’da marka otel yoktu. Alanya’ya marka otelleri getireceğiz. Size söz veriyorum. Akdağ Projesi zaman aşımına uğramış. Burası turizm teşviki aldı. Dosyası valilikte. Yakinen takip ediyorum.
“GOLF KULUBÜ KURACAĞIZ”
Emişbeleni’ndeki golf alanı için ihale yapıldı ama kimse girmedi.  Çavuşoğlu öncülüğünde sizlerin de içinde olduğu bir golf kulübü kuracağız. Alanya’ya golf turizmini getireceğiz. Toptancı Hal Projesi’ni yaptık. Üreticin parası daha fazla para edecek. Yat limanı var. İskeleden hangimiz memnunuz. Olmaz dediler. Marinanın başkanı Metin Atalay ile konuştum. Kendisi, ‘Alanya’nın menfaati için elimizi taşın altına koyarız’ dedi. Buradaki tekneler Akan’a oradaki yatlar da buraya gelecek.
“KOLTUK MAKAM SEVDALISI DEĞİLİZ”
Alanya’nın marka değeri yükselecek. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın demedik. Biz koltuk, makam sevdası düşünmedik. Biz Alanya sevdalısıyız. Ben hiçbir zaman ideoloji  adamı olmadım. Bana Şahin, Alanya için çok şey yaptı ama Çavuşoğlu’nu çok zikrediyor diyorlar. Ya ben sadece teşekkür ediyorum. Yarın seçimler geçer. Yarın birbirimizin yüzüne baktığımızda utanmamalıyız. Biz bunları yaptık ama benim arkamda bakan, milletvekili var demedim. Bakanımız han dedik yanına bir hamam yaptırdı.  Geçmişte Alanyalı bakan, başbakan yardımcıları vardı. Siz onlara proje götürdünüz mü? Biz asla kendimize haksız kazanç sağlamadık. Bu dönem aday olmayayım dedim. Gerçekten onurlu ama yorucu bir görev.
“HERHALDE ÇOK ÇALIŞTIK ‘FETÖ’CÜSÜN’ DEDİLER”
Biz herhâlde çok çalıştık bize ‘FETÖ’cüsün’ dediler. Bizi sizlerin gözünde itibarsızlaştırmak istediler. ALTSO’ya sızıp Antalya ticaretini ele geçirmek istediler. Attıkları iftiralar mesnetsiz olunca tutmadı. Hepinizden bana sahip çıktığınız için Allah razı olsun. Ben sizden rica ediyorum. Sizden oyunuzu istemek için davet etmedim. Sizin desteğini istiyorum. Bütün Türkiye’de sizin sesimizin çıkmasını istiyorsanız 15 gün kaldı. Bu 15 gün için destek verin, ben de Türkiye’de sesim yettiğince sizi savunayım” dedi.