Yol yok, haberi var

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Yol yok, haberi var
Paylaş
Tarih : 29 Mayıs 2018 - 10:13

Alanya-Kargıcak arasında 16 kilometrelik yolun tamamlanmasına az kaldı haberi Mahmutlar halkında şaşkınlık yarattı. Mahmutlar bölgesinde yol çalışmalarını hiç görmediklerini açıklayan bölge halkı, “Bu yol yer altından mı geçiyor da biz görmedik haber bizi çok şaşırttı” dediler.

Alanya Basınında yer alan habere göre Mahmutlar’dan geçecek olan çevre yolu tamamlanmak üzere. Alanya-Kargıcak arasında kalan Mahmutlar bölümünde çalışmaların sona gelindiği ve 2018 yılı sonunda yolun hizmete gireceği haberlerde yer aldı. Bu haberleri okuyan Mahmutlar Halkı okuduğu haberlere bir anlam veremedi. Çünkü Mahmutlar’da çevre yolu ile ilgili hiçbir çalışma bulunmuyor dediler.

BASINDA YER ALAN HABER

Çevreyolunun Alanya-Kargıcak arasındaki 16 km’lik ilk etabının Alanya-Aşağı Oba Mezarlığı arasındaki 3.5 km’lik bölümündeki çalışmalar tamamlandı. Bağlantı yolları, trafik ışık ve levhaları, aydınlatma ve kavşakları hazır olan yol hizmete girdi. Başta kamyon ve otobüsler olmak üzere araç trafiğinin şehir merkezinden arındırılmasıyla Alanya eski çevre yolunda da trafiğin rahatlaması öngörülüyor.

Yeni çevreyolunun Dimçayı ile Yeşilöz arasındaki kalan kısmında da çalışmalar neredeyse tamamlanma aşamasına geldi. 12.5 km’lik kalan bölümün de 2018 yılı sonunda hizmete açılması planlanıyor

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar