05937alanya-haber-0020Alanya Belediye Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlık etti. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Yücel İstanbul’da yeni yılın ilk saatlerinde bir eğlence merkezine düzenlenen saldırıda yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına basşağlığı dileyen Yücel, “Birlik ve beraberliğimizle geleceğe umutla bakmamızı hiçbir güç engelleyemeyecek. Türkiye ve aziz milletimiz zalimlerin, insan canına kasteden alçakların oyununu bozacak güç ve kudrette. Ancak taziye dilekleri, temenniler ve açıklamalarla yetinmeyeceğimiz bir  duruma geldik. Devletimiz ve milletimiz üstüne düşen her şeyi yapmalı ve yapacak. Bir an önce huzur ve güven oluşturulmalı. Turizmi, ekonomiyi olumsuz etkileyen terör belasından kurtulmak için gereken her türlü önlem ve çalışma yapılmalı” dedi.
‘MOBESE’LER ÇALIŞIYOR MU?
Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Şükrü Cimrin, “Terör olayları şu anda çok önemli bir konu haline geldi. Alanya’daki tüm MOBESE kameralarının çalışıp çalışıyor mu? İşyerlerindeki kameraların biraz yola çevrili olması ve buradan da takibatın yapılması konusunda zabıta biriminin bilgilendirme yapmasını rica ediyorum” dedi.
‘KAMERA SAYISI BİNE ÇIKACAK’
Yücel de, “Şu anda en iyi kameraların hepsi kontrol ediliyor.
Mahmutlar’a kadar bütün ağların fiberoptik kabloları çekildi. İyi derecede 460 kamera çalışıyor. Biz bunu 2017’de binin üzerine çıkartmak istiyoruz” diye  konuştu.