Yücel, CLK’yı kovdu

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Yücel, CLK’yı kovdu
Paylaş
Tarih : 04 Ağustos 2014 - 12:40

921932416Alanya Belediye Başkanlığı görevinde 4 ayı geride bırakan Yücel, Alanya’nın en ciddi sorunlarından birinin de AKEDAŞ’ın özelleşmesinden dolayı ortaya çıkan sorunlar olduğunu sözlerine ekleyerek, “AKEDAŞ’ın özelleşmesini alan firma CLK resmi kurumlara ve insanlara acımasız davranıyor. İyi niyetlerinden şüphe ediyorum” dedi.

CLK yetkililerini belediyeden kovduğuna dikkat çeken Yücel, “Bir gün CLK yetkilileri bana geldi. ‘başkanım Alanya’daki 157 parkın aydınlatmasının enerji giderini ücretsiz olarak biz karşılayacağız. Ama sizin abone olmanız gerekiyor” dediler.

Bende hemen abone olalım üzerinde çalışalım siz bir prorokol veya sözleşme metni bana getirin” dedim. Aradan bir süre sonra bana geldiler. Başkanım biz size parklarınızın enerji giderini karşılauyacağız dedik ama sizin parktaki ampülleri değiştirmeniz gerekiyor dediler.

Bizim parklardaki ampüllerin tamamı Enerji Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu tasarruflu led ampuller. Yani az enerji kullanan ampuller. Şok oldum nasıl ampul takacağız dedim. Bana eski çok enerji tüketen ampulleri söylediler. Anlamazmış gibi yaptım dinlemeye devam ettim. Baktık ki bunlar iyi niyetli değil hemen hazırlamış oldukları abone sözleşmesini istedim başladım okumaya en sonunda mercekle bile zor okunabilecek küçücük yazılarla bir madde yazmışlar, parklardaki ücretsiz enerji giderinin bu yılın sonuna kadar CLK tarafından karşılanacağı sonra Belediye’den tahsis edileceği yazıyor. Hemen ayağa kalktım, utanmıyor musunuz kelime oyunları ile bir Belediye Başkanını kandırmaya çalışıyorsunuz. Sizin karşısınızda çocuk yok. Hemen burayı terk edin dedim ve gönderdim” dedi.

BEDELİ NE OLURSA OLSUN

Devletten özelleştirme alan firmaların vatandaşın üzerine acımasızca gitmesine biz yerel yöneticiler olarak dur demeyi bilmeliyiz. CLK, Alanya Belediyesi olarak bize oyun oynamaya kalktı. Bende hemen belediyede birim amirleriyle toplantı yaptım. Alanya’da ne kadar trafo varsa yerini belediye olarak biz vermişiz. Kamuya hizmet ettiği içind ehat bedeli tahakkuk ettirmemişiz. Hukukçu arkadaşlarla da görüştüm. CLK’nın bize yapmış olduğu bu hareketin karşısında biz de trafo yerleri ile birlikte hat bedelleri tahakkuk ettirerek CLK’dan parasını isteyeceğim. Bu sorunun çözümü içinde yetkili mercilere gerekli olan yazışmaları yapacağım. CLK’nın kelime oyunları ile halkın ve resmi kurumları kandırmaya çalışmasına Alanya’da asla izin vermeyeceğim” dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

14 yaşındayız
14 yaşındayız

20 TEMMUZ 2004 yılında yayın hayatına başlayan Gazetemiz Mahmutlar Post, 14. yılına 2 gün sonra giriyor. Dile kolay iki gün sonra 14 yaşında

 Gökbel’e gidiyoruz
 Gökbel’e gidiyoruz

On binlerce kişinin sabırsızlıkla beklediği ‘14. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ bu hafta sonu gerçekleşecek. Cumartesi akşamı

Türel’den on numara hizmet
Türel’den on numara hizmet

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya’daki en önemli sosyal hizmet yatırımlarından biri olan Hasta Yakınları Sosyal ve Kültürel