Yücel, “Hayvan Dostu Belediyeyiz”

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Yücel, “Hayvan Dostu Belediyeyiz”
Paylaş
Tarih : 12 Haziran 2018 - 9:21

Demirtaş Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ni hayata geçiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Hayvan dostu belediyeyiz. 500 hayvan kapasiteli yeni bakımevimiz ile can dostlarımıza dört dörtlük hizmet veriyoruz.” dedi.
Türkiye’nin en büyük Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne sahip olduklarının altını çizen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel şunları kaydetti: “Demirtaş Mahallesi’nde 24 dönümlük arazi üzerine kurulu ve yaklaşık 3.5 Milyon TL’ye mal olan tesisimiz bünyesindeki birçok modern üniteleriyle Türkiye’de örnek bir bakımevi.

“5 ANA BİNADAN OLUŞAN SON DERECE MODERN ÜNİTELERE SAHİP”

“5 ana binadan oluşan merkezimiz, hayvan refahını sağlayacak modern tesisleri bünyesinde barındırıyor. 1 kedi ünitesi, 2 adet köpek bakımevi, 1 hayvan bakım ünitesi ve 1 klinik üniteye sahip merkezde ayrıca karantina bölümü, hasta bakım bölümü, yavrulu anne bölümü, hayvan müşahede bölümü, yabani hayvan bölümü, muayene odası, ameliyat odası,  gıda ve soğuk hava depoları yer alıyor.”

“BAKIMEVİMİZDE 293 SAHİPSİZ KÖPEK BULUNUYOR”

Demirtaş Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde şu an 293 köpek, 2 yırtıcı kuş, 9 yırtıcı olmayan kuş ve 8 kedinin bakımı en iyi şartlarda yerine getiriliyor. Vatandaşların ve öğrencilerin ziyaretine açık olan Hayvan Bakımevi, gönüllü hayvan severler ve STK’larla işbirliği içinde faaliyetlerini sürdürüyor.

“CAN DOSTLARIMIZI YURTİÇİ VE YURTDIŞINDA YENİ YUVAYA DA KAVUŞTURUYORUZ”

Alanya Belediyesi Demirtaş Hayvan Bakımevi’nde güvenli ve sağlıklı bir şekilde barınan sokak hayvanları kendilerine sıcak bir yuva sağlayacak yeni sahiplerine kavuşturuluyor. Başkan Yücel;“2015 ve 2018 yılları arasında 245 köpeği,66’sı yurtdışı olmak üzere yeni sahipleriyle buluşturduk. Bunlardan 35 tanesi 2018’de yeni sahiplerine kavuşturuldu” dedi.

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Hasret kalmıştık..
Hasret kalmıştık..

MAHKOD’un düzenlediği Kurum, Kuruluş ve Siyasi Partilerin Mahalle teşkilatlarının destek verdiği bayramlaşma programına yüzlerce kişi katıldı.

CK isyanı hortladı
CK isyanı hortladı

Okuyucumuz Cenap Arapkirli CK Akdeniz Elektrik kurumunun gönderdiği Elektrik Faturaları kaleminde bulunan “Güvence Bedeli” parasını geri aldı.

Salyongoz satmaya devam
Salyongoz satmaya devam

Mahmutlar D-400 Karayolu üzerinde kurulan bir stantta Misyonerlik aşılama faaliyeti sürüyor. Vatandaşların büyük tepkiler gösterdiği çalışmalar