Yücel, “MAHKOD”lu oldu

Ana Sayfa » Haberler » Güncel » Yücel, “MAHKOD”lu oldu
Paylaş
Tarih : 24 Nisan 2018 - 13:55

Mahmutlar’ın yeni Derneği MAHKOD Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ziyarette bulundu. Yücel, MAHKOD’a üye oldu ve yatırımlarla ilgili müjdeler verdi.

Mahmutlar’da kurulan çiçeği burnundaki MAHKOD Derneği çalışmalarına ara vermeden harıl harıl çalışıyor. Dernek yönetimi Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e ziyarette bulundu. Dernek Başkanı Mesut İlhan, Başkan Yücel’e derneğin flaması ve Türk bayrağı bulunan bir masa hediyesi takdim etti ve Mahmutlar’ın sorunlarını ve yeni yatırımları içeren bir dosya sundu. MAHKOD Derneği yönetimi ve Başkan Yücel yeni yapılacak olan hizmetler konusunda görüş alışverişinde bulundu. MAHKOD Yönetimi görüşmeden çok memnun ayrıldı.

AĞUSTOS’TA MAHMUTLAR’DA FESTİVAL YAPILACAK

MAHKOD Derneği yönetiminin sunduğu dosyada, Mahmutlar’ın şehir medeniyetini yaşaması için Festival yapılması da yer aldı. Başkan Yücel, Mahmutlar’da bu yıl Ağustos ayı içerisinde bir Festival düzenleneceği sözünü verdi.

EN ÖNEMLİSİ KÜLTÜR MERKEZİ

Dernek yönetimi olarak başkan Yücel’den Mahmutlar’ın en önemli ihtiyaçlarının başında içerisinde 1500 kişilik ve 1000 kişilik 2 ayrı düğün salonu, tiyatro ve sinema salonu, kütüphane ve yazlık düğün salonu istedi. Başkan Yücel, “Mahmutlar’a hemen bir düğün salonu yapmak istiyoruz ama yer yok” dedi. MAHKOD Başkanı Mesut İlhan’ın, “Mevcut Belediye binasını yıkalım yerine zemine düğün salonu, etrafına işyerleri için dükkanlar, katlara Belediye ile ilgili odalar, teras katına da kafeterya yapılabilir, ayrıca 3. bölgenin 18. Madde çalışmaları bitirilsin belediye’ye 150 dönüm arsa kalır, buraya bile Kültür Merkezi yapılabilir” teklifine Yücel, düşünülebilir” dedi.

YAR DERESİ HAYAT BULUYOR

Mahmutlar Post Gazetesi olarak gündemde tuttuğumuz ve MAHKOD Derneği olarak yakınen ilgilenilen Yar Deresi Alanya Belediyesi tarafından çok kapsamlı olarak ele alınıyor. Yücel, “Yar Deresi ile ilgili arkadaşlar bir proje hazırlıyorlar. Kenarlarını doğal taşlardan inşaa ederek çok güzel bir park ve gölet planımız var. Burasını cazibe merkezi haline getirmek için çalışıyoruz. Tek problem dere kenarındaki özel şahısların arsaları var” dedi.

MAHKOD OLARAK SUNULAN DOSYADA HANGİ İSTEKLER VAR?

1- Mahmutlar’ımızın en önemli ihtiyacı olan çok amaçlı Kültür Merkezi, (düğün salonu, nikah salonu, tiyatro salonu, sinema salonu, kütüphane).

2- MAHKOD ile Alanya Belediyesi işbirliğinde 2018 Temmuz ayında 1 günlük festival yapmak

3- Mahmutlar Kültür Merkezinin bir bölümünün Turizm Information Ofisi olarak hizmet vermesini.

4- Mahmutlar Mustafa Şahin Parkında bulunan Ticari Büfe nin MAHKOD’a tahsisi

5- Mahmutlar’da yaşayan yaşlı, emekli ve engellilerin yararlanabileceği bir sosyal tesisin açılmasının sağlanması.

6- Yörük Çadırı yanındaki eski hobi bahçesinin açık hava Kültür ve Sanat parkı haline getirilmesi ve MAHKOD’a tahsisi.

7- D-400 Karayolu ile Atatürk Caddesi arasındaki yarderesinin gölet haline gelerek düzenleme yapılması ve kenarlarının park olarak düzenlenmesi.

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AK Parti Alanya’yı kucakladı
AK Parti Alanya’yı kucakladı

  24 HAZİRAN Genel Seçimler için Milletvekili seçimlerinde aday olan isimler açıklandı. Alanya ölçeğine bakıldığı zaman en iyi listenin

Zamlarda boğulduk!
Zamlarda boğulduk!

CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Ahmet Asil, “Elektrik faturalarındaki tüketim bedeli haricindeki %150 oranında yer alan ödeme kalemleri, akaryakıt

 Serdengeçti Başkan oldu
 Serdengeçti Başkan oldu

İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Alaaddin Serdengeçti oldu. İYİ Parti Alanya İlçe Teşkilatında yapılan görevlendirmede Başkan Alaaddin