906347_659004397528069_955549058853038605_oAlanya Belediyesi’nin düzenlediği sünnet hizmetleri kapsamında sünnet olan çocukları Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yalnız bırakmadı. Başkan Yücel, sünnet sırasında çocukları teselli ederek onlarla sohbet etti. Yücel, çocuklara çeşitli oyuncaklar ile birlikte ‘Erkekliğe İlk Adım’ sertifikası da verdi.
Alanya Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği ücretsiz sünnet hizmetleri Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde yapılıyor. Uzman sağlık ekipleri tarafından 10 kişilik gruplar halinde yapılan sünnet programı bugün saat 10.00’da başladı. Alanya Belediyesi Tevfik Hoca Evi Polikliniği’nde gerçekleştirildi. Sünnet törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Yücel’de katıldı. Yücel, sünnet öncesi çocuklar ve aileleri ile bir süre sohbet eden Başkan Yücel, sünnet sırasında çocuklarla yakından ilgilendi. Çocuklara ‘Erkekliğe ilk adım’ belgesi ile oyuncak veren Başkan Yücel, sünnet olan çocukları tebrik etti.
Tevfik Hoca Evi Polikliniği yetkilisi hemşire Muazzez Kaya yaptığı açıklamada, poliklinikte toplu sünnetlerin yapılmadığını belirterek, ancak ailelerin başvurusuyla 1 yaşından küçük ve 6 yaşından büyük çocukların 10’ar kişilik gruplar halinde sünnet edildiğini kaydetti.
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ailelerin talepleri doğrultusunda sünnet hizmetlerinin yaz tatili boyunca devam edeceğini söyledi