Alanya Belediyesi’nin bu yıl 18.’sini düzenlediği Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanış gecesinde ünlü sanatçı Ebru Gündeş, yaklaşık 30 bin seyirciye muhteşem bir konser verdi. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, alana sığmayan vatandaşlara meydan projesini müjdeleyerek; “Seneye festivalimizi yeni kent meydanında yapacağız.” dedi.
3 gün süren Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali, birbirinden renkli anlara sahne oldu. İskele bölgesinde kurulan stantlar, açılan sergiler, sunulan gösteriler ve birbirinden ünlü sanatçıların konuk olduğu festivale yerli-yabancı on binlerce kişi katıldı. 18. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanış gecesinde ise sahneye ilk olarak ünlü Dj Haluk Sarıtaş gelerek alanı dolduran on binlerce insanı, muhteşem sahne performansıyla coşturdu.
YÜCEL: “19. TURİZM VE SANAT FESTİVALİMİZİ YENİ MEYDANDA YAPACAĞIZ”
Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nin kapanış konuşmasını yapmak için sahneye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücelsözlerine; “Bu gece Muhteşemsin Alanya.” diyerek başladı. Başkan Yücel, birbirinden ünlü sanatçıları dinlemek için gelen vatandaşların meydana artık sığmadığını vurgulayarak şunları söyledi; “Görüyorum ki, bu alan artık size ve Alanya’ya dar geliyor. Bu güzel şehre yakışmıyor. Sizlere söz veriyorum, Dünyanın en güzel meydanını, dünyanın en güzel şehri Alanya’ya yapacağız. İnşallah 2019’da 19. Turizm ve Sanat Festivalimizi yeni Kent Meydanı’nda gerçekleştireceğiz. Çünkü sizler, her şeyin en güzelini, en iyisini hak ediyorsunuz. Bu kalabalık, bu coşku bizlere güç veriyor. İyi ki varsınız, iyi ki bizimlesiniz.”