CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Ahmet Asil, “Elektrik faturalarındaki tüketim bedeli haricindeki %150 oranında yer alan ödeme kalemleri, akaryakıt ve gıdaya yapılan zamlar, dövizin Türk Lirası karşısında önlenemeyen yükselişi halkımızı çaresizliğe sürükledi” dedi.
CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Ahmet Asil, son zamanlara halkın büyük tepki gösterdiği Elektrik faturalarındaki tüketim haricindeki ‘Güvence bedeli ve dağıtım bedeli’ adı altında alınan ücretler vatandaşların belini büküyor. Akaryakıta son 5 ayda %12 zam geldiğini açıklayan Asil, Döviz hızla yükseliyor, Türk Parası eriyor, emekli maaşlarına verilen azıcık zam uçtu gitti, halkımız gelen zamlar karşısında şaşkın vaziyette” açıklamasını yaptı.
“BİRİSİ BUNA DUR DEMELİ”
CHP Mahmutlar Mahalle Başkanı Ahmet Asil, “51,33 lira tüketimi olan bir faturada dağıtım bedeli 25,56 lira, güvence bedeli 50,75 lira, diğer vergilerle birlikte 147,50 lira total’da fatura geliyor. Vergisi tüketimini geçmiş böyle bir fatura var mı bilmiyorum? Halkımız bu faturaların altında eziliyor. Birileri bu haksız kazanca dur demeli” dedi.
“BENZİNE 5 AYDA % 12 ZAM”
Asil, 5 ayda akaryakıta %12 zam geldi. Dolar, Euro tavan yaparken, Türk parasının değeri düştü. Emekliğe verilen komik zam eridi uçtu gitti. AK Parti’nin iktidara geldiği gün 1 lira 67 kuruş olan Dolar günümüze gelindiğinde lira karşısında %165 oranında değer kazanmış. Lirada yaşanan soluksuz düşüş akaryakıt fiyatlarına zam üstüne zam getiriyor” dedi.
“TÜRKİYE’NİN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR”
CHP Mahmutlar Örgütü olarak 24 Haziran Genel seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı için hazırız’ açıklaması yapan Başkan Asil, “Seçimlere kadrolarımızla hazırız. Mahmutlar örgütü olarak Antalya’nın tamamında tüm siyasi partiler içinde seçim ofisi açan tek örgütüz. Seçim ofisimize her gün yüzlerce vatandaşlar geliyor. Türkiye’nin değişime ihtiyacı olduğunu söylüyorlar. Bizde aynı görüşteyiz. Tüm Mahmutlar halkını seçim ofisine bekliyoruz” diyerek basın açıklamasına son verdi.