DSC_0045Muhtar Ahmet Top, toplu taşıma ile ilgili alternatif dolmuşlar istedi. İmza kampanyası başlatan Top, “50 bin kişi 18 dolmuşa mahkum olduk. Türel’in sözünün üstünden bir yıl geçti ama hala yerine getirmedi” dedi.
Mahmutlar halkının toplu taşımacılık konusundaki haklı tepkisini imza kampanyası başlatarak Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e yeniden duyurma girişiminde bulunan Muhtar Ahmet Top, “50 bin kişiyi 18 dolmuşa mahkum ettiniz” diyerek ilgili yöneticilere sitem etti.
2015 OCAKTA TÜREL SÖZ VERMİŞTİ
‘2014 yılında Mahmutlar’ın toplu taşıma sıkıntısı olduğunu Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’e bir dosya ile bildirdim’ diyen Muhtar Ahmet Top, “Türel, ‘2015 Ocak ayında Mahmutlar’ın ulaşım sorununa çözüm bulacağız’ demişti. Aradan yıllar geçti hiçbir çözüm bulunamadı. Halkımız toplu taşımacılıktan şikayetçi, imza kampanyası düzenledik. Toplanan imzaları Türel’e tekrar sunacağız alternatif taşıma araçları istiyoruz” dedi.
HALK DOLMUŞ ESNAFINDAN ŞİKAYETÇİ
‘Mahmutlar halkı dolmuş esnafından şikayetçi’ diyen muhtar Ahmet Top, “Ben şahsım olarak dolmuş esnafı ile hiçbir sorunum yok. Ben dolmuşa binmiyorum. Halkımız dolmuş esnafından şikayetçi. ‘45 derece sıcaklıkta bile klima açmıyorlar’ diye şikayet var. Halkımız dolmuş ücretlerinden de şikayetçi, ‘25 kuruşları eksik’ diye dolmuştan indiriyorlarmış bu kadar aç gözlülük olmaz. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden alternatif dolmuşlar istiyoruz. 40 kişilik modern dolmuşlarda ulaşım yapmak benimde halkımın hakkı. Alternatif dolmuşlar gelirse halk tercihini yapar istediğine biner” dedi.
İMZALAR TÜREL’E GİDECEK
Mahmutlar Post Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Muhtar Ahmet Top, “Kestel mahalle sınırında halen faal durumda bulunan Antalya büyükşehir denetimindeki 1 nolu, 2 nolu, 3 nolu otobüsler D-400 Karayolu Barbaros Caddesi ve Atatürk Caddesine 5’er adet Kargıcak, Mahmutlar, Kestel, Tosmur, Oba, Hastane ve Dinek’e kadar halkın hizmetine sunulmalıdır. Okullar açılmadan bu sorunlar çözülmelidir. İmza kampanyamız 1 Eylül’de son bulacaktır. Bizzat şahsım Antalya’ya giderek bu imzaları Türel’e teslim edeceğim. Herkesi imza kampanyasına bekliyorum” dedi.