Saadet Partisi Belde Başkanı Aziz Sarıkan, “Göleviz Mahallesi’ne yapılacak olan İlköğretim Okuluna ayrılan 2 milyon para Belediye yöneticilernin duyarsızlığı ve sorumsuzluğu yüzünden uçtu, gitti” dedi
Sarıkan, “Mahmutlar Kasabası Cumhuriyet Mahallesi Göleviz Mevkine yapılması düşünülen İlköğretim Okulu İnşaatı, Belediye Yönetiminin duyarsızlığı ve sorumsuzluğu yüzünden, başka bahara kaldı. 2009 yılı yatırım programında yer alan okul inşaatına Antalya İl özel İdare tarafından 1.000.000-(eski para ile 1 trilyon) TL. ödenek ayrılmıştı. Buna ilave olarak Milli Eğitim Bakanlığınca ayrılan 1 trilyonu da ilave edersek, toplamda 2 trilyon ödenek ayrılmıştı. Okul inşaatının yeri hazır olmasına rağmen ve gerekli proje tadilatı da yapılmış olmasına rağmen, anlayamadığımız sebeplerden dolayı okul inşaatına bir türlü başlanamadı” dedi. 
SORUMLULAR HESAP VERMELİDİR?
Sarıkan, “Belediye yönetimine, Saadet Partisi Mahmutlar Belde Teşkilatı olarak, zamanında gerekli ikazları yapmıştık. Acele etmezseniz ayrılan ödenek geri gidecek demiştik. Bu kadar emeğe yazık etmeyin demiştik. Ama bütün bunları kulak ardı ettiler. Mahmutlar halkını hiçe saydılar.  Bir sürü öğrenci ikili eğitim yüzünden sabahın 06.00’sında okula gitmek zorunda bırakılmıştır. İkili eğitime son verecek, öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin rahatlamasına vesile olacak olan bu okulun yapımı büyük önem taşıyordu. Ama Belediye Yönetimi maalesef ki, söylemden öteye geçemedi. Acaba bizi temsil edenler, bu sorumsuzluklarının vebalini nasıl ödeyecekler. Hiç mi vicdanları sızlamayacak” dedi.
OKULA AYRILAN PARALAR NEREYE GİTTİ?
Sarıkan, “Antalya il özel idaresinin, 2010 yılı yatırım programında aynı okula yine ödenek ayrıldı. Ama bu defa rakam 2 milyon değil sadece 300 bin TL… Belediye yönetimine sormak istiyorum ve Mahmutlar Halkına hesap vermelerini bekliyorum” dedi.
300 BİN TL’YE OKUL MU YAPILIR?
Sarıkan, “2 milyon TL. ile yapamadıkları İlköğretim okulunu 300 bin TL. ile nasıl yapacaklar? Bildikleri bir şey varsa, bizi de aydınlatsınlar. Yoksa CHP den AKP ye transfer mi gerçekleşecek? Transfer bedeli olarak okul mu yaptırılacak? Bütün bunları bilmek, Mahmutlar halkının en doğal hakkıdır” dedi.
SAĞLIK OCAĞINI KAYBETMEYELİM
Sarıkan, “Antalya il özel idaresi tarafından 2010 yılı yatırım programına alınan ve 150 bin TL ödenek ayrılan sağlık ocağı için yer ayrıldı mı? Mahmutların neresine yapılacak? Bunun için sosyal altyapı etüdü yapıldı mı? Hangi bölge için daha çok ihtiyaç olduğu saptandı mı? Mahmutlar Halkı olarak bilgilendirme istiyoruz” dedi.
ÖDENEKLER, “BAY BAY” DEYİP, GİDİYOR
Sarıkan, “Antalya il özel idaresinin, Mahmutları ilgilendiren kararlarını daha önce köşe yazımda belirtmiştim. Burada tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum.
84- 05.11.2009 / 559 Sayılı Karar: İlimiz Alanya İlçesi Mahmutlar Kasabasına, İlköğretim okulu ve Çok Kapsamlı Lise, ikinci bir sağlık ocağı yapılması, Kasabaya Semt polikliniği açılması, Mahmutlar Beldesi imar planında gösterilen çevre yolu projesi işinin 2010 yılı İl Özel İdaresi yatırım ve taslak programına alınmasının uygun olduğuna, bu konuda hazırlanan Sağlık Komisyonu raporunun kabulüne, İl Genel Meclisince oturuma katılan mevcut üyelerin oy birliği ile karar verildi.
187- 18.11.2009 / 662 Sayılı Karar: İlimiz Alanya İlçesine bağlı Mahmutlar kasabasına sağlık ocağı yapılmasının 2010 yılı yatırım programına alınmasının uygun olduğuna bu konuda hazırlanan Sağlık Komisyonu raporunun kabulüne, İl Genel Meclisince mevcudun oy birliği ile karar verildi.
 İl genel meclisi üyesi Arif Yeni ile yukarıdaki konular üzerinde bir görüşmemiz olmuştur. Saadet Partisi Belde teşkilatı olarak, Mahmutları ilgilendiren her konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.
 

Önceki İçerikSayar, “Siyaset akıl işidir”
Sonraki İçerikTARİHTEN DERS ALIYOR MUYUZ?-Ender Karaca