2012 yılının ilk Meclisi 2 Ocak 2012 Pazartesi günü gerçekleşti. Meclis gündeminde Başkan Ali Çelik’in önerdiği isimler Denetleme Kurulu Üyeliğine seçildiler. 2012 yılı Denetleme Kurulu üyeliklerine Hasan Kısa, Mustafa Şimşek, Mustafa Gezen CHP, Erdal Uslu AKP, Mehmet Çatal MHP seçildiler.
Sözleşmeli personellerin 2012 yılında çalışmaya devam etmesi için yapılan oylamada Avukat Alper Erdal, CHP’li üyelerden Murat Can, İbrahim Sayar red, AKP’li Abdullah Pişkin çekimser oy kullanarak Avukat Alper Erdal’ı veto ettiler. Diğer üyelerin oylarıyla Avukat Alper Erdal 2012 yılının Belediye avukatı olarak görev yapacak.
Yeni mahalle’de yapılacak olan Yeni Camii için Belediye’ye ait 236 m2 arsa oy birliği ile Camii alanına dâhil edildi. Mahmutlar’daki apartman yönetmenliğine yılda bir defa olmak üzere ücretli bakım dâhil edildi.
Maliye bakanlığı garrimenkul belirleme üyeliğine CHP’li İbrahim Sayar ve MHP’li Mehmet Çatal seçildiler. Yılın ilk meclisine MHP’li Meclis üyelerinden Ahmet Cebeci ve Hüsamettin Sarısoy katılmadılar.

Önceki İçerikAsiltürk farkı
Sonraki İçerikYeni yıl böyle geçti