Mahmutlar’da bulunan 11 dönümlük Sağlık tesisi alanı, Alanya Belediyesi’nin borcuna karşılık Sosyal Sigortalar Kurumu’na satışı Şubat meclis toplantısında MHP ve AK Parti’li üyelerin oylarıyla onaylandı. CHP ve İYİ Parti’li üyeler red oyu kullandı.
İki ay önce Mahmutlar halkının gündeminde olan Sağlık ve Eğitim alanı olan 46 dönüm arsanın küçültülmesi ile ilgili haberleri gazetemizden öğrenmiştiniz. Bu küçülen yerlerden olan Sağlık alanının 11 dönümü 26 milyon liraya SGK’ya Alanya Belediyesi’nin borcu karşılığı mahsup edilmesi konusu meclise taşındı. Mecliste AK Parti ve MHP’li üyelerin oyları ile satışı meclisten geçen arsa Başkan Yücel’e göre hastane yapılacak, Muhalefete göre özel bir firmaya verilerek konut yapılacak!.
YÜCEL: “SGK ARSAYI SATAMAZ”
Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Mahmutlar Post Gazetesini ziyaretinde,“Burası Sağlık alanı, SGK bu arsayı satamaz” demişti. AK Parti Belediye Meclis üyesi ve meclis gurubu sözcüsü Mehmet Ali Kiriş ise Mecliste yaptığı konuşmada,“Devlet Hastaneleri SGK’dan kaynak alır. Bu arsayı da SGK alarak Devlet Hastanelerine devir edebilir” açıklamasında bulundu.
DEMİRCİ: “SGK İMAR DEĞİŞİKLİĞİ İSTERSE NE OLACAK?”
CHP Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi meclis üyesi ve CHP Meclis gurubu sözcüsü Erkan Demirci,“Etrafında konut projelerinin olduğu bu alanla ilgili bir süre sonra SGK yetkilileri İmar değişikliği istemek için müracaat edip Konut alanına çevirin diye belediyeye gelirse ne olacak?” diye sordu.
KİRİŞ:“NİYET OKUMAYA GEREK YOK!”
CHP’li Belediye Meclis üyesine cevap veren AK Parti meclis üyesi Mehmet Ali Kiriş, “Sizde buradasınız bizde buradayız. Öyle bir talep olursa hep birlikte bakar değerlendiririz. Şimdiden niyet okumaya gerek yok” dedi.
“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
Mahmutlar Post Gazetesi olarak İmar planında Sağlık tesisi alanı olarak görünen 11 dönümlük alan, sağlık tesisi mi yapılacak yoksa bir müteahhit firmasına mı satılacak takipçisi olacağız.