3. yılı geride bırakan Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in, halkın beklentilerine cevap veremediği ortaya çıktı. Çelik’in seçildiği CHP tabanı da Çelik’ten rahatsız. CHP’liler, ‘Çilekeş aday olursa, kendi partimize oy vermeyiz’ diyorlar.
2009 yılında yapılan yerel seçimlerde CHP’den Mahmutlar Belediye Başkanı seçilen Ali Çelik, geride kalan 3 yılda halkın isteklerine cevap veremeyince kendi partilileri tarafından bile eleştirilir hale geldi. Halk Çilekeş’e 3. yılında kırık not verdi.
İNDİRİM DEĞİL, ZAM YAPILDI
‘Rant ekibi değil, Halk ekibiyiz. Ayrımız gayrımız yok, hepimiz Mahmutlarlayız’ diyerek seçimlere girip zafer kazanan Ali Çelik, 2009 seçimlerinden önce halka vaad ettiği hiçbir sözünü yerine getiremedi. Çelik, Eğitimden, Sağlığa kadar vatandaşa birçok vaad de bulunmuştu. Mahmutlar Post Gazetesi olarak birkaç vaadi hatırlatalım istedik.
1- Harçlarda ve su parasında indirim (yapılmadı)
2- İlan, tabela ve eğlence vergilerinde indirim(yapılmadı)
3- Dar gelirliler için belediye konut kooperatifi (yapılmadı)
4- Hastane (yapılmadı)
5- Kreş ve huzur evi (yapılmadı)
6- Halk danışma kurulu (oluşturulmadı)
7- Konut kooperatifi (kurulmadı)
8- Organize sanayi bölgesi (yapılmadı)
9- Yoksullar için gıda bankası (anlaşılamadı bile)
10- Spor kompleksi (kurulmadı) daha bunun gibi onlarca söz yerine getirilemedi.
TABAN, ‘OLMAZ’ DİYOR, ÇİLEKEŞ, ‘OLURUM’ DİYOR
Adil, şeffaf ve merhametli bir yönetim vaad eden Ali Çelik yönetimine halk artık kırmızı kart göstermiş durumda. CHP’li Belde yöneticileri ve CHP Parti tabanı ve bazı CHP’li Belediye meclis üyeleri ile ilişkileri bozuk olan Ali Çelik, ‘Büyük şehir yasası oluşmaz ise tekrar CHP’den aday olacağım’ derken CHP’liler, ‘Çelik’ten aday olmaz, yaptırmayız’ dediler.
SÜSLÜ SEÇİM VAATLERİ
‘Halka hiç vaad vermedim, bendende hiç kimse hizmet beklemiyor’ diyen başkan Ali Çelik, seçimlerden önce hazırladığı broşürde bulunan onlarca vaadin yanında halka şirin gözüken şu cümleler yer almış. Çelik, “Vatandaş belediye ilişkisinde vatandaşın tartışılmaz önceliği, Güç değil, hak kazacak. Yaşlıların, kimsesizlerin kimi olacağız. Tasada ve kıvançta aynı elin parmakları gibiyiz” cümleleri yer alıyor.
HALK NE İSTİYOR
3. yılını geride bırakan Başkan Ali Çelik, halkın aman aman büyük bir hizmet beklemediği araştırmalarımız sonucu ortaya çıktı. Halk Çelik’ten, yolların ve kaldırımların sık sık yıkanmasını, sivrisineklerle mücadele yapılan yatırımların korunmasını istiyor.

Önceki İçerikÇelik’e iki yardımcı
Sonraki İçerikKestel’li başkanı görevden aldılar