Milli Eğitim Bakanlığı’nın Başlatmış olduğu ‘Okullar Hayat Olsun’ Projesi Mahmutlar Belediyesinin destekleri ile devam ediyor.
Kursiyerleri sınıflarında ziyaret eden Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu ‘Okullar Hayat Olsun’ projesini desteklemek amaçlı İngilizce kursumuzu Mahmutlar İlköğretim Okulu’nda faaliyete geçirdik. Okuldaki eğitimin aksamaması için hafta sonuna alınan İngilizce kursları yaklaşık iki ay sürecektir. Şu an iki sınıf halinde yaklaşık 80 kursiyer temel İngilizce dersi görmektedir. Bunun akabinde Mahmutlar Kültür Merkezi’nde de yabancı uyruklu vatandaşlarımıza yönelik Türkçe kursu dersleri başlamıştır” dedi.
KURSİYERLER ŞİKAYETCİ
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan İngilizce kursuna katılanlar kurstan memnun olmadıklarını dile getirdiler. İsminin açıklanmasını istemeyen kursiyerler, “Mahmutlar Belediyesine İngilizce öğrenmek için müraacat ettik. Bizler Mahmutlar kültür merkezinde ders alacağımızı sanıyorduk ulaşımı oldukça zor olan Halk otobüslerin bile geçmediği okulda ders alıyoruz. Mahmutlardaki yerleşik yabancılar kültür merkezinde ders alırken bizde okul sıralarında ders alıyoruz üstelik ders kitaplarını da ücret talep ettiler ve her kursiyer 35 TL. vererek ders kitabı aldılar” dediler

Önceki İçerikADAY ADAYLARI VE İLÇELİK MESELESİ
Sonraki İçerikBu bizim kaderimiz