Mahmutlar’da 6 boyutlu sinema açıldı. 3 yıl önce Mahmutlar’a yerleşen Rus vatandaşı Oleg Nedoshivin Central Park Restoran içinde sinema açarak, Mahmutlar’da bir ilki yaşattı.
Donanımı ve tasarımı İtalyan firması tarafından yapılan sinemanın bu bölgede başka bir örneği bulunmuyor. İzleyiciler tarafından adrenalinin tavan yaptığı sahnelerde heyecan doruklara çıktığı anlarda izleyiciler kendinden geçiyor. Aynı firmanın bir sineması da Kıbrıs Türk kesiminde bulunuyor. 1 seans film 10 TL, sinema grup olarakta kiralanabilinir. 1 saatlik ücret 200 TL. Türk ve Türk insanını çok sevdiğini söyleyen Oleg Nedoshivin, ‘Türkiye’de insanlarda, hava da çok sıcak’ dedi. ‘Türk mutfağını çok beğeniyorum’ diyen Oleg Nedoshivin, “Akdeniz mutfağı çok beğendiğim bir mutfaktır. Moskova’da olduğum zamanlarda da Türk mutfağından yemekler hazırlayıp, yiyorum cacık en sevdiğim Türk yemeklerinin başında geliyor” dedi.
‘Yeni yeni Türkçe öğrenmeye başladım’ diyen Oleg Nedoshivin, ‘bazı kelimeleri anlayabiliyorum ama Türkçeyi mutlaka öğreneceğim’ dedi.
Mahmutlar’a teknopark, lunapark’ın modern şeklini getirmeyi düşünüyorum. Bu çok büyük bir proje, bu konuyu Mahmutlar Belediye Başkanı ile görüşüyorum. ‘Mahmutlar News ve Alanya Russkaya gazeteleri, bu bölge için olmazsa olmaz’ diyen Oleg Nedoshivin, ‘Her iki gazeteyi de çok beğenerek takip ediyorum’ dedi.

Önceki İçerikMartin Hurkens Mahmutlar’da, Belediye yetkilileri nerede?
Sonraki İçerikSavcılığa gitsinler