Mili Eğitim Müdürlüğü ve Twinning tarafından Alanya’da farklı bir etkinlik hayata geçiyor. Şehirler ve Kokular adlı proje’nin tanıtımı Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde yapıldı.
Proje mimarı Mahmutlar Kılınçaslan İlkokulu Müdürü olan Fatma Ayan, ‘Şehirler ve Kokular’ Festivali Alanya’da ilk defa yapılacak” dedi.
26 Ekim Cumartesi günü Alanya’ya 81 ilden öğrenci ve öğretmenler gelecek. Bu ziyaretin amacı ise Şehirler ve Kokular Projesi. Etkinlik kapsamında hazırlanan şişelere dolduran şehir kokuları Alanya’ya getirilecek. Alanya’yı ise etkinlikte badem kahvesi kokusu temsil edecek. Projenin ev sahipliğini yapan Alanya etkinlikte yer alan iki ilçeden biri.
ALANYA SAHİLİNDE DÜZENLENECEK
Proje hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Hüseyin Er, Türkiye’nin en özel kokularıyla tanışmak isteyen herkesi Alanya sahilinde düzenlenecek etkinliğe davet etti.
ALAYA’DA DİKİM YAPILACAK
Proje Koordinatörü Kılıçarslan İlkokul Müdürü Fatma Ayan ise projeyi başlatmak için yaşadıkları süreci anlattı. Ayan, her misafirin yanında kendi şehrinden toprak getireceğini ve o topraklarla Alanya’da dikim yapacaklarını söyledi.

Önceki İçerikCaddeler Alanya’ya geçiyor, gözler Toklu’da…
Sonraki İçerikTÜRSAB’a bizden biri…