Mahmutlar’da uzun yıllardır hizmet veren ABC Kreş ve Gündüz Bakımevi, Koronavirüs dolayısıyla 2,5 ayın ardından yeniden açıldı.
Belirlenen önlemleri alıp sağlık koşullarını yerine getirerek kapılarını açan ABC Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde sınırlı kontenjan bulunmaktadır.
BİR SINIFTA 10 ÖĞRENCİ
ABC Gündüz bakımevi sahibi Ebru Hockley, her iki saatte bir öğrencilerin ateşlerinin ölçüldüğünü belirterek alınan önlemleri şöyle anlattı: “ABC Gündüz bakımevi olarak okulumuzda çocuk kabulüne ilişkinhijyen ve güvenlik koşulları sağlanmış olup, tüm alanlar detaylı dezenfekte edilmiştir. Oyuncak, yatak, masa, sandalye, kitaplık vs. tüm eşyalar titizlikle temizlenmiştir. Sınıf kontenjanlarımız ikinci bir duyuruya kadar maksimum 10 kişi olarak belirlenmiştir. Okulumuza girişte öğrenci, veli, veli adayı, personel ayrımı gözetmeksizin her kişinin ateşi temassız ateş ölçerler ile mutlaka ölçülüp kaydı tutulmaktadır. Aile personel ve çocuklarımızdan şüpheli durum tespiti halinde okula girişleri yapılmayacaktır. Çocuklarımız okula geldiklerinde düzenli olarak kıyafetleri değiştirilmektedir. Tüm çalışanlarımız maske ve siperlik kullanmaktadır. Ellerin düzenli periyotlarla yıkanması sağlanmaktadır. El yıkama ve sosyal mesafe şarkı ve tekerlemeler ile sağlanmaktadır. Çocuklara birbirinin eşyalarını paylaşmama konusunda desteklemekteyiz. İzolasyon adamız bulunmaktadır. Çocukları uzun süre evde tutmanın imkanı yok. Gerekli tüm önlemlerimizi aldık aileler rahatlıkla çocuklarını okula gönderebilirler” dedi.