Ak Parti İlçe Başkanı yeniden Mustafa Toklu seçildi. AK Parti İlçe Yönetimine Mahmutlardan Fatma Anılgan ve Hüseyin Sandal girdi. İl delegesine hiçbir Mahmutlar’lı ismin yazılmaması Mahmutlar’lı partililerin tepkisine yol açtı. AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş’ın konuşması sırasında hasta olan ve halen yoğun bakımda olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanına “Antalya’ya bir çivi çakmadı” demesi tepkilere yol açtı ve CHP Alanya İlçe yönetimi kongreyi terk etti.
AK Parti İlçe Teşkilatı’nın 7. Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Alanya Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen ve İlçe Başkanı Mustafa Toklu’nun tek aday olduğu kongreye AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, AK Parti Antalya milletvekilleri Tuğba Vural Çokal, İbrahim Aydın, Mustafa Köse, Kemal Çelik, Atay Uslu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, STK temsilcileri ve partililer katıldı
“BU DAVADA KOLTUK SEVDASI YOK”
Kongrenin açılış konuşmasını yapan AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, “2017’deki kongredeki kalabalığı, şevki görmek isterdik ama tüm dünyada etkisini gösteren pandemi nedeniyle kısıtlı bir şekilde kongremizi gerçekleştireceğiz. Bizler saha çalışmasında gördük ki kongreye gelemeyenlerin gönlü burada. 2017’de göreve geldiğimizde başladığımız çalışmaları bugün buraya kadar getirdik. Bugüne kadar teşkilat, meclis üyeleri gençlik kolları ile Alanya’yı karış karış taradık. En önemlisi de halkımızın gönlüne girmek için çalıştık. 2018’de seçimde bunun karşılığını aldık. 2019’da Cumhur İttifakı’nın ruhu içerisinde adayımızla omuz omuza çalıştık. Erdoğan’ın hedef çizdiği 2023-2053 2071 hedefi için Alanya’da çalışacağız. AK Parti’de kongreler nöbet değişimidir. Görev süremiz boyunca güzel işlere imza attığımız arkadaşlara can-ı gönülden teşekkür ediyorum. Bu davada koltuk yarışı yok. Hizmet sevdası var. Teşkilat olarak şehrimize hizmet etmenin gururumu yaşıyoruz. Bizler ilçemiz için yapılan projelerin içinde olduk. Alanya’ya sahip çıktık. Çıkmaya da devan edeceğiz” dedi.

 

Önceki İçerikALANYA BELEDİYESİ D-400’Ü YENİ ÇEVREYOLUYLA BİRLEŞTİRİYOR
Sonraki İçerikAlanyaspor 2’de 2 yaptı