Dünyanın en önemli turizm fuarları arasında ilk 4’te gösterilen EMITT, kapılarını bugün saat 10.00’da ziyaretçilerine açtı. Alanya, 63 metrekarelik özel tasarımlı stant ile 3. salonda yerini aldı.

DÜNYANIN 4 büyük turizm fuarı arasında yer alan EMITT–Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı bu sene rekor seviyede yabancı profesyonel ziyaretçiyi ağırlayacak. 31 Ocak-3 Şubat 2018 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek EMITT’e 85 ülkeden 5 bin kurum ve kuruluş yetkilileri katılacak. Fuarda Alanya’yı aynı zamanda Alanya Belediye Başkanı da olan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve Alanyalı turizmciler temsil ediyor.
ZİYARETÇİLERE HEDİYELER VERİLECEK
EMITT’e kuruluşundan beri aralıksız katılım gösterdiklerini söyleyen ALTİD Başkanı ve TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, 63 metrekarelik özel hazırlanmış stant ile 3 numaralı salonda B220 numaralı Alanya standında tur operatörleri, acente temsilcileri, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle önemli görüşmeler yapacaklarını belirterek, “Dünya turizminde söz sahibi kurum ve ülkelerin buluştuğu EMITT’de kuruluşundan bugüne yani 20 yılı aşkın süredir varlığımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin kış dönemi avantajları, Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) hakkındaki son düzenleme ve gelişmeler, engelsiz kent çalışmaları, spor kulüplerinin kamp yapabilmelerine yönelik sağlanan imkanlar gibi konularda ağırlıklı olarak görüşmelerimiz olacak” dedi. Ayrıca, Alanya standını ziyaret edenlere çeşitli hediyeler verilecek.
4 GÜN AÇIK OLACAK
31 Ocak-3 Şubat 2018 tarihleri arasında ziyaretçilere açık olan EMITT ilk iki günde turizm profesyonellerini, üçüncü ve dördüncü gün ise tatilcileri ağırlayacak. Seyahat severler fuarda seçtikleri tatil destinasyonlarını inceleyebilecek ve bütçelerine uygun tatil rotalarını oluşturabilecekler. Birçok “Erken rezervasyon” kampanyası da ziyaretçilere tanıtılacak. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları (THY) ve Kültür A.Ş.’nin kurumsal sponsorluğunda yapılacak fuarı bu sene 50 binden fazla kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.