Koronavirüs vaka sayılarının hızla artması nedeniyle ülke genelinde yeni ek kararlar alındı. İçişleri Bakanlığınca 81 ilin valiliğine ‘Kovid 19 Tedbirleri’ konulu ek genelge gönderildi. Genelgeye göre,Alanya dahil ülke genelinde meskenler hariç olmak üzere tüm alanlarda maske takmak zorunlu hale geldi.

ALINAN EK ÖNLEMLER ŞÖYLE

Minibüsler/midibüsler ile koltuk kapasitelerinde herhangi bir seyreltme ve kaldırılma yapılmayan otobüsler gibi iç hacim bakımından fiziki mesafe kurallarının uygulanamayacağı şehir içi toplu ulaşım araçlarında ayakta yolcu alınmasına kesinlikle müsaade edilmeyecek – Restoran, kafe ve benzeri tüm yeme-içme ya da eğlence yerlerinde saat 24.00’ten sonra müzik yayınına (canlı müzik, kayıt dinletilmesi, her türlü yayın dahil) hiçbir şartta izin verilmeyecek.

‘EV HARİÇ, HERKES MASKE TAKACAK’

Maske zorunluluğunun ülke çapında birkaç ilde uygulandığını hatırlatan Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, karara Alanya’nın da eklendiğini belirtti. Ürkmezer yaptığı açıklamada “Sadece kamu kurumları içine girerken değil sokakta olan herkes bu yeni kararla birlikte maske takmak zorunluluğunda. Türkiye’nin birkaç ilinde uygulanıyordu, artık tüm yurtta olduğu gibi Alanya’da da başlatılacak.  Bu karar kapsamında otel işletmelerinde de müzik yayını belirlenen saatte sona erecek. Ülke genelinde alınan tedbirlerin aynısını Alanya’da da gerçekleştiriyoruz” açıklmasında bulundu.

Önceki İçerikYeşilkaya’ya önemli Görev
Sonraki İçerikSAPADERE KANYONU KİRALANDI