Mahmutlar’da otobüsten inmeye çalışan bir çocuk otobüsün hareket etmesiyle birlikte düşerek yuvarlandı. Otobüs şoförü ise arkasına bile bakmadan yoluna devam etti. Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak ve vatandaşlar, “Bu nasıl vicdan” diyerek ateş püskürdü.

OLAY Mahmutlar Barbaros Caddesi üzerinde meydana geldi. Halk otobüsü yolcu almak ve indirmek üzere durağa yanaştı. O sırada otobüsten Rus bir kadın indi. Çocuğu ise otobüste kaldı. Otobüs hareket edince paniğe kapılan anne bir süre seyir halindeki otobüsle birlikte koştu. Ardından yine panik içerisinde olan küçük çocuk da o esnada açık olan kapıdan inmeye çalıştı. Hareket halindeki otobüsten kendisini bir anda atan çocuk yere düşerek yuvarlandı. Şoka giren anne çocuğunu alarak hemen kaldırıma çekti. Yaşanan olayın ardından otobüs şoförü ise arkasına dahi bakmadan yoluna devam etti. Şoförün şok eden davranışı ve olaya tanıklık eden muhabir ile vatandaşlar gözyaşları içerisinde kalan Rus anne ve çocuğu güçlükle sakinleştirdi.

DOĞAN BACAK ATEŞ PÜSKÜRDÜ

Ulaşım sisteminde yaşanan sorunları her fırsatta dile getiren Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı Doğan Bacak olaydan sonra arkasına bile bakmadan yoluna devam eden şoföre sitem etti. Ulaşımın bu şekilde yürümeyeceğini belirten Bacak, sorun yaratan şoförlerin ayıklanması gerektiğini ifade etti. Basın mensuplarına konuşan Başkan Bacak, “Alanya Minibüsçüler Odası Başkanı olduğum için herkes şikayetlerini bana iletiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşımdan sorumlu yetkilileri sorunlarla ilgilenmiyor. Bugün bir tane çocuk otobüsten düşüyor. Şoför arkasına bile bakmadan çekip gidiyor. Bu nasıl vicdan? Alanya’da çalışan 184 tane şoför var. Şoförlerin içerisindeki iyiler de var. Ama kötüleri artık ayıklamak gerekiyor. Ulaşım bu şekilde yürümez. Alanya’daki toplu taşıma araçlarındaki bazı şoförlerin kendini düzeltmesi gerekiyor. Ya onlar kendilerini düzeltecekler ya da ben başka alternatier bulacağım. Bu sorunu bitirinceye kadar mücadele etmeye devam edeceğim’’ dedi.