MHP Mahmutlar Belde Başkanı Hasan Basar 1 Haziranda Alanya’da yapılacak olan Büyükşehir yasasına hayır kampanyasına tüm Alanya sevdalılarını bekliyoruz açıklaması yaptı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mahmutlar Belde Başkanı Hasan Basar ,”1 Haziran Cuma günü Atatürk Anıtı önünde yapacağımız ‘Büyükşehir Yasası’nı Protesto Mitingi’  Tüm Alanya’nın tek bir yumak olarak katılması gereken bir mitingdir.
Büyükşehir Yasası tüm Türkiye’yi ilgilendiren bir konudur. Bizim derdimiz, bizim kavgamız kendimizle yani Alanya ile ilgilidir” dedi.
Basar açıklamasına şu sözlerle devam etti: “Bizi, 900 yıldır büyük bir mağduriyet yaşayan Alanya’nın derdi ilgilendiriyor. Alanya’nın il olma sıkıntısını dillendirmek, halkın katılımıyla sesimizi Ankara’ya duyurmak için bir miting yapacağımızı daha önce kamuoyuna duyurmuştuk. 1 Haziran tarihinde yapacağımızı mitingi sadece MHP’lilerle değil, Alanya’nın il olma sevdasıyla yaşayan herkesle yapmak istiyoruz. Selçuklunun başkenti olan Alanya’nın il olması gerektiğini düşünüyoruz. 52 ilden daha büyük olan Alanya’nın ilçe olarak kalmasının ve Antalya’dan hizmet beklemesinin bir haksızlık olduğunu düşünüyoruz” dedi.
‘ALANYA İL OLMAYI HAKETTİ’
MHP Mahmutlar Belde Başkanı Hasan Basar. “Vergi anlamında ülke bütçesine 50 ilden daha fazla katkı sağlayan Alanya’nın il olmayı hak ettiğini düşünüyoruz. Antalya’ya 150, Mersin’e 350, Konya’ya 270, Karaman’a 370 kilometre mesafede bağımsız bir alanda yaşayan Alanya’nın, Gazipaşa, Gündoğmuş ve Sarıveliler ile beraber 350 bin nüfusa ulaşıp il olmayı hak ettiğini düşünüyoruz. Alanya köylerinin daha iyi hizmet alabilmesi, il olmaya mecbur Alanya halkının Antalya yollarında telef olmaması için Alanya’nın il olması gerektiğini düşünüyoruz. Alanya sevdalısı olmak, Alanya’nın çıkarlarını korumaktır” diyerek tüm Alanyalıları mitinge katkı sağlamaya çağırdı.

Önceki İçerikNene Hatun parkı açıldı
Sonraki İçerikNorveç’ten Mahmutlar’a Sevgi yolu oluştu