Koronavirüsle mücadele kapsamında Son dakika gelişmesine göre Antalya’da da asker uğurlama yasaklandı. Antalya Valiliği duyurdu! Antalya’da asker uğurlama artık yasak..

ANTALYA İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu, Alanya’da da sıkça uygulanan ve tepki çeken asker eğlenceleri ile ilgili karar aldı. Kontrolsüz kalabalıkların oluşmasına neden olan, fiziki mesafe kurallarına aykırılık teşkil eden asker uğurlamalarına, açık ya da kapalı yerlerde eğlenceler düzenlenmesi, araç konvoyu oluşturulması, toplu uğurlama vb. hiçbir şekilde müsaade edilmeyecek. Alanya’da otogar, havaalanı gibi yerlerden yapılacak uğurlamalara askerlik yükümlüsünün birinci derece yakınlarının katılmasına izin verilecek ve bunun dışında akraba, tanıdık, arkadaş vb. katıldığı toplu uğurlamalara kesinlikle müsaade edilmeyecek.

TAAHHÜTNAME ALINACAK

Askerlik yükümlülerinden, askerlik şubelerinden sevk işlemleri yapılırken birliğine teslim olacağı dönemi kapsayacak şekilde başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere pandemi tedbirlerini ihlal edecek uğurlama, tören, eğlence, konvoy gibi aktivitelerde bulunmayacaklarına dair bir örneği kararımız ekinde bulunan taahhütname alınacak. Bu taahhütnamenin bir örneği ilgili kaymakamlıklara gönderilecek. Kaymakamlıklar, pandemi kurallarına aykırı şekilde asker uğurlaması, eğlencesi, töreni veya konvoyu yapması nedeniyle hakkında idari ya da adli işlem yapılan askerlik yükümlülerine dair bilgileri, ilgili askeri birliğe bildirecek.