Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla bugün Resmi Gazete’de yayınlanan son kararname ile Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu‘nun Hatay’ın Antakya ilçesine atandığı bildirildi.

Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ise Alanya Kaymakamı olarak atandı.

FATİH ÜRKMEZER KİMDİR?

08.06.1977 tarihinde İzmir/Bergama’da dünyaya geldi. İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Bergama’da tamamladı. 2000 yılında A.Ü Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl açılan sınavda başarı göstererek kaymakamlık mesleğine adım attı.

3 yıllık bir eğitim sürecine müteakip sırasıyla Afyonkarahisar/İhsaniye, Bingöl/Adaklı, Erzurum/Tortum ve Balıkesir/Manyas İlçelerinde kaymakamlık yaptı. 2002/2003 döneminde İngiltere Nottingham Üniversitesi’nde ‘Sosyal Politika ve Kamu Yönetimi’ alanında yüksek lisans yaptı.

Manyas kaymakamı iken 2011 yılında İçişleri Bakanlığınca doktora yapmak amacıyla yurtdışına gönderildi. İngiltere Southampton Üniversitesinde ‘Sosyal Politika’ doktorasını tamamladı. Ayrıca Erzurum Atatürk Üniversitesinde başladığı ‘İşletme-Yönetim ve Organizasyon’ doktorası çalışması tez aşamasındadır. 2012 yılında yurt dışında görevli iken Muğla İl Hukuk İşleri Müdürlüğüne atandı.

Yurt dışı dönüşüne müteakip 2014 yılı Ekim ayında görevine başladı ve Vali Yardımcılığı görevini de beraberinde yürüttü. 28.06.2015 tarih ve 2015/398 sayılı Müşterek Kararname ile Ortaca Kaymakamlığına atanmış olup, 06.07.2015 tarihi itibariyle görevine başlamıştır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.